Amasya'da cezaevinin çatısı uçtu!

Amasya'da cezaevinin çatısı uçtu!

Amasya'da aşırı rüzgar nedeniyle açık cezaevinin çatısı uçtu. Olayda ilk belirlemelere göre 26 kişi yaralandı

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde etkili olan fırtınadan dolayı cezaevinin çatısı uçtu. Çatıdan kopan parçaların üzerlerine düştüğü 26 mahkum yaralandı. Edinilen bilgiye göre, saat 17.00 sıralarında etkili olan fırtına nedeniyle Gümüşhacıköy Yarı Açık Cezaevi'nin çatısı uçtu. Sayım sırasında meydana gelen olayda çatıdan kopan parçalardan dolayı 26 mahkum yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar Gümüşhacıköy, Merzifon ve Amasya'daki hastanelerine sevk edildi.
"YERLERDE YATAN İNSANLAR VARDI" Konuyla ilgili açıklama yapan Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, "Yarı açık cezaevinin çatısının uçtuğu haberini aldık ve buraya geldik. Belediye ekiplerini buraya sevk ettik. Geldiğimizde çatının uçmuş olduğunu gördük. Parçalar da sallanıyordu. Yerlerde yatan insanlar vardı. Tek tesellimiz ölünün olmaması. İçeride o esnada sayım yapıldığını söylediler" dedi.
Gümüşhacıköy Yarı Açık Cezaevi'nin yakın zamanda açıldığı ve 800 mahkumun bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.