Atatürk düşmanı TÜBİTAK çalışanına skandal talimat

Atatürk düşmanı TÜBİTAK çalışanına skandal talimat

TÜBİTAK’'ın “araştırmacısı" Hasan Fatih Şimşek, sosyal medyada Atatürk düşmanı paylaşımlar yaptı, TÜBİTAK başkanı örtbas etti.

TÜBİTAK’ta “araştırmacı” sıfatıyla çalışan Hasan Fatih Şimşek’in, sosyal medya hesabından Atatürk aleyhinde paylaşımlar yaptığı belirlendi. Şimşek’in yaptığı paylaşımın TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’a iletilmesinin ardından Şimşek hakkında yaptırım uygulanması yerine olayın örtbas edildiği ortaya çıktı.  

TÜBİTAK Başkanı Mandal’ın, Atatürk düşmanlığı içeren bu paylaşımla ilgili işlem yapması gerektiği yerde “TÜBİTAK ibaresini kaldırsın” talimatı vermesi tepki çekti. Bu talimatın ardından Şimşek, Linkedin’deki profilinden “Araştırmacı” ve “TÜBİTAK” ifadesini sildi.

Öte yandan Odatv’nin edindiği bilgilere göre devlet içerisinde FETÖ’den sonra gerçekleşen cemaat yapılanmasının bu olayda da kendini ortaya çıkardığı anlaşıldı.

İskenderpaşa Cemaati HAKYOL grubundan olan TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın kendisi gibi aynı tarikata üye olan Hasan Fetih Şimşek’e yönelik bu tavrı, “Devleti tarikatlara teslim etmenin sonu bu” yorumlarının yapılmasına neden oldu.