Aydın'da engelli erkeğe tecavüz!

Aydın'da engelli erkeğe tecavüz!

Aydın'da oturan ve yüzde 50 zihinsel engelli, 17 yaşındaki M.Ö.. adlı genç erkeğe tecavüz ettiği tespit edilen 15 yaşındaki H.İ.S. , polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen H.İ.S., Çocuk Savcılığı’nın talimatının beklenmesi için ailesine teslim edildi.

Olay, geçen Cuma günü saat 20.30 sıralarında Girne Mahallesi’ndeki bir inşaatta meydana geldi. Zihinsel engelli M.Ö.’nün karşısına, çıkan tanımadığı bir kişi, M.Ö.’nün cebindeki 4 lirayı alıp, üzerinde "Geçersiz" ibaresi bulunan 10 Euro’yu verdi. Daha sonra M.Ö.’yü yakındaki inşaata götüren sapık, M.Ö.’ye tecavüz etti. Olayın ardından M.Ö., evine giderken, oğlunun üstünün tozlu olduğunu fark eden anne, banyo yaptırmak istedi. M.Ö.’nün vücudunda morlukları görerek durumu polise bildirdi. Yapılan kontrolde M.Ö.’nün tecavüze uğradığı tespit edildi. Polis ekipleri, M.Ö.’ye tecavüz eden kişinin kimliğini belirlemek ve yakalamak için çalışma başlattı.

SİM KARTINI ALMIŞ

Aydın Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri başlattıkları soruşturmada M.Ö.’ye tecavüz eden kişinin cep telefonundaki SİM kartını aldığını belirledi. Kartın izini süren ekipler, yapılan görüşmeleri de tek tek inceledi. Yapılan incelemeler sonunda SİM kartı H.İ.S.’nin kullandığı belirlendi.

Polis ekipleri, H.İ.S.’i Meşrutiyet Mahallesi’nde bulunan Gençlik Parkı’nda gözaltına aldı. Yaşı küçük olan H.İ.S., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Adliyeye sevk edilen H.İ.S., Çocuk Savcılığı’nın talimatının beklenmesi için ailesine teslim edildi.(DHA)