Bornova'da Cumhuriyet coşkusu

Bornova'da Cumhuriyet coşkusu

Bornovalılar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı iki konserle birden kutlayacak.

Kutlamalar kapsamında Grup Mecaz Cuma günü saat 20.30’da, Mehmet Erdem Cumartesi günü saat 20.30’da Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda sahneye çıkacak. Cumartesi günü her sene olduğu gibi Mustafa Kemal Caddesi’ndeki otoyol viyadüklerinin altında saat 20.00’de başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak Fener Alayı yürüyüşü düzenlenecek. Cumhuriyet’in ilanının 94’üncü yılının Bornova’da coşkuyla kutlanacağını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Tüm Bornovalıları kortej yürüyüşüne katılarak birlik ve beraberliğimizi göstermeye davet ediyorum. Grup Mecaz ve Mehmet Erdem konserleri Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımıza renk katacak” dedi.

Cumhuriyetin 94’üncü kuruluş yıl dönümü Bornova Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında coşku, birlik ve beraberlik içinde kutlanacak. Bu yıl kutlamalar kapsamında iki özel konser birden yapılacak. 

27 Ekim Cuma günü Grup Mecaz saat 20.30’da, 28 Ekim Cumartesi günü de Mehmet Erdem saat 20.30’da Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda sahneye çıkacak. Bornova Belediyesi, resmi törenlerle üç güne yayılacak kutlamalar öncesinde vatandaşlara binlerce Türk Bayrağı dağıtacak.

Cumhuriyet’in ilanının 94’üncü yılının Bornova’da coşkuyla kutlanacağını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Tüm Bornovalıları kortej yürüyüşüne katılarak birlik ve beraberliğimizi göstermeye davet ediyorum. Grup Mecaz ve Mehmet Erdem konserleri Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımıza renk katacak” dedi.