Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde e-devlet toplantısı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde e-devlet toplantısı

"e-Devlet Değerlendirme" toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda,  vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştıran, hızlandıran ve  maliyetleri azaltan e-Devlet sisteminin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile  yeniden yapılandırılan devlet teşkilatına uyumuna ilişkin atılacak adımlar ele  alındı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 Günlük İcraat Programı'nda yer alan  hedeflerden biri olan e-Devlet sisteminin etkinleştirilmesi, vatandaşa, kamu  kurumlarına, üniversiteler, belediyeler, meslek örgütleri ve iş dünyasına verilen  hizmetleri hızlandıracak.

Toplantıda, yeni sistemle bazı bakanlıkların birleştirilmesi, yeni  kurumların oluşturulması ve kapatılan kurumlar nedeniyle e-Devlet sisteminde  yapılacak yenilikler de görüşüldü.

Dijital dönüşümün en önemli unsuru olan e-Devlet sistemi çalışmalarına  ilişkin tüm bakanlıkların katılımıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın  başkanlığında 31 Ağustos Cuma günü "e-Devlet Koordinasyon Toplantısı"  gerçekleştirilecek.

Toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Türksat  AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, Cumhurbaşkanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanı Ali Taha  Koç ve Cumhurbaşkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri katıldı.