Ege'nin en büyük ilçesinden, Türkiye’nin en uzun battı-çıktı projesi...

Ege'nin en büyük ilçesinden, Türkiye’nin en uzun battı-çıktı projesi...

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Türkiye’nin en uzun battı-çıktı kavşak projesinde son çalışmaları inceledi. Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şirin, Turgutlu’ya bayram hediyesi gibi müjde verdi. Kavşağın haftaya pazartesi açılacağını belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin “Son aşamalara geldik, bir aksilik çıkmazsa Pazartesi günü kavşağın bir kısmını trafiğe açıyoruz. Turgutlumuza hayırlı, uğurlu olsun” dedi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Türkiye’nin en uzun batt-çıktı kavşak projesinde son çalışmaları inceledi. Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şirin, Turgutlu’ya bayram hediyesi gibi müjde verdi. Kavşağın haftaya pazartesi açılacağını belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin “Son aşamalara geldik, bir aksilik çıkmazsa Pazartesi günü kavşağın bir kısmını trafiğe açıyoruz. Turgutlumuza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Bin 650 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun battı-çıktısı olma özelliğine sahip olacak Turgutlu Kavşak Projesi’nde sona gelindi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Kaymakam Uğur Turan ile birlikte kavşak projesindeki son çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Başkan Şirin’e Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon Şube Müdürü Kemal İskifoğlu, Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

Turgutlu halkına müjdeyi veren Başkan Şirin, “Bir aksilik çıkmaz ise 11 Haziran Pazartesi günü kavşağımızı alt kısmını trafiğe açıyoruz. Bugün de Kaymakamımız Uğur Turan ve Koordinatörümüz Kemal İskifoğlu ile birlikte son çalışmaları yerinde inceledik. Şu anda asfaltlama çalışmalarında sona gelindi. Artık son rötuşlar yapılıyor. Birkaç güne bu çalışmalar da tamamlanır. Firma yetkilisi arkadaşlar çalışmalarını planlananda da önde sürdürüyorlar. Bizim için önemli olan yoğunlaşan trafiğin bir an önce rahatlaması. Yan yolların da tamamlanmasıyla birlikte projenin tamamı Kurban Bayramı’na kadar bitirilecek. Ankara hattının trafiğe açılmasının akabinde yan yollarda çalışmalar başlayacak. Bu yan yollardaki çalışmalarda ötürü Selvilitepe Mahallesi’ne güvenlik açısından araç geçişini veremeyeceğiz. Ama vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesi için bir nokta açıp geçişi sağlayacağız. Çalışmaları geldik gördük ve gördüklerimizden de mutlu olduk. Turgutlu’muza hayırlı olsun. Bu anlamda bu dev projenin Turgutlumuz’a kazandırılması noktasındaki desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“GÜZEL PROJE”

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ise “Bugün değerli Başkanım ile birlikte bu güzel projeyi yerinde inceledik. Allah kaza bela vermesin. Son derece güzel bir çalışma yapılmış. Bu zamana kadar sağlıklı bir şekilde proje ilerledi bundan sonra da inşallah ilerleyerek bitirilecek. Bayramdan önce trafiğe açılacak olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.