Erzincan ve Erzurum şeker fabrikaları satıldı

Erzincan ve Erzurum şeker fabrikaları satıldı

Özelleştirme Yüksek Kurulu Türkşeker’e ait iki şeker fabrikasının daha özelleştirilmesini onayladı. Erzincan ve Erzurum şeker fabrikalarının satış onayı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Hükümet eleştirilere karşın şeker fabrikalarının satışına onay vermeyi sürdürüyor. Son olarak Erzurum ve Erzincan şeker fabrikalarının satışına da onay verildi.

 Özelleştirmelere ise tam gaz devam eden hükümet, çeşitli kentlerdeki Hazine’ye ait 9 taşınmazı daha satışa çıkardı. Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait Erzincan Şeker Fabrikası ile Erzurum Şeker Fabrikası’nın 287 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ’ye satışına onay verdi.

ÖYK ayrıca TCDD Genel Müdürlüğü’ne ait Niğde Bor’daki yaklaşık 5 bin 759 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz ile üzerindeki yapıların 4 milyon 100 bin liraya en yüksek teklifi veren Emlak GYO İnşaat Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti’ye satılmasını da onayladı. Bunun dışında ÖYK çeşitli illerdeki 9 taşınmazı da satışa çıkardı. Özelleştirme işlemleri ise 31 Aralık 2020’ye kadar tamamlanacak.