FETÖ'cü diye tutuklanan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi birincisi, TUS üçüncüsü doktor Silivri Cezaevi'nde intihar etti

FETÖ'cü diye tutuklanan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi birincisi, TUS üçüncüsü doktor Silivri Cezaevi'nde intihar etti

Mayıs ayında tutuklanan ve 2 gün önce Silivri Cezaevi'nde intihar eden Cerrahpaşa birincisi, TUS üçüncüsü Dr. İbrahim Halil Özyavuz hayatını kaybetti. Otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Özyavuz’un cenazesi bugün Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde toprağa verildi.

Sabah gazetesinin 17 Ağustos 2007'de 'Harranlı Halil Özyavuz doktor olacak' başlığıyla okuyucularına tanıttığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi birincisi,Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) üçüncüsü radyoloji uzmanı Dr.İbrahim Halil Özyavuz, Bylock kullandığı iddiasıyla geçtiğimiz Mayıs ayında gözaltına alınarak tutuklandı.

İki gün önce Silivri Cezaevi'nde intihar etttiği iddiasıyla Haseki Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakım ünitesine alınan Dr.İbrahim Halil Özyavuz hayatını kaybetti. Otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Özyavuz’un cenazesi bugün Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde toprağa verildi.

SABAH GAZETESİ ÖZYAVUZ'UN MÜCADELESİNİ 'BAŞARI HİKAYESİ' OLARAK HABERLEŞTİRMİŞTİ

2007 yılıda Sabah Gazetesi'ne 'Harranlı Halil Özyavuz doktor olacak' başlığıyla bir başarı hikayesi olarak haber olan Dr.İbrahim Halil Özyavuz, Urfa'nın Harran ilçesinde, ailesine pamuk tarlasında yardım ederken İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazandı. Sabah gazetesinin, "7 kardeşli bir ailenin en büyüğü olan 17 yaşındaki Özyavuz, Şanlıurfa'da ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nden mezun olduğunu, başarısı dolayısıyla dershaneye ücretsiz gittiğini anlattı. ÖSS-1 puan türünde sözelde 374 puanla Türkiye 242'ncisi, ÖSS-2 sayısal alanda ise 368 puanla Türkiye 1004'üncüsü olduğunu bildiren Özyavuz, ayrıca Şanlıurfa üçüncüsü olduğunu söyledi. 7 tercih yaptığını, bütün tercihlerinin tıp fakültesi olduğunu anlatan Özyavuz, dördüncü tercihi olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandığını bildirdi" sözleriyle bahsettiği Özyavuz, OHAL ilanın ardından geçtiğimiz ay ByLoock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

'BU HESAP AHİRETE KALMAZ'

HDP Kocaeli milletvekili adayı Ömer Faruk Gergerlioğlu intihar ile ilgili twitter hesabından, "Bu kaçıncı intihar,kaçıncı zalimlik.!
Bylock denilerek gozalti sonrası
Dr.Ibrahim halil özyavuz  
Cerrahpasa birincisi,TUS 3. sü radyoloji uzmani hekim 1 ay önce gözaltı sonrası 2 gün önce silivride intihar etmis!Bugün haseki yoğun bakımda vefat etmis. Bu hesap ahirete kalmaz.!" ifadelerini kullandı.

'AKP GÜNAHLARINIZI ÖDEYEMEYECEKSİNİZ'

Ergenekon Davası sanığı, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer de İstanbul 2. Bölge 9. Sıradan adayı Vedat Yenerer de twitter'dan, "Fetöcü diye gözaltına alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi birincisi,TUS sınavının Türkiye üçüncüsü bir radyoloji uzmanı Silivri'de intihar etti. Bank Asya kurucusu bir adamın kızını ve Bülent Arınç'ın oğlunu milletvekilliğine aday gösteren AKP, günahlarınızı ödeyemeyeceksiniz" mesajını paylaştı.