Güvenlik kamerasını gören hırsızın hareketi pes dedirtti!

Güvenlik kamerasını gören hırsızın hareketi pes dedirtti!

Bahçelievler'de girdikleri dairede ev sahibi ile burun buruna gelen hırsızlar, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Hırsızların, güvenlik kamerasına el sallaması dikkat çekti.

İstanbul  Bahçelievler'de hırsızlar, girdikleri dairede ev sahibi ile burun buruna geldi. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen şahısların binaya girerken kameraya el sallayacak kadar rahat olması ise bu kadarına da pes dedirtti.

GÜVENLİK KAMERALARI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİLER

Bahçelievler'de artan hırsızlık olaylarına geçtiğimiz gün bir yenisi daha eklendi. Olay, geçtiğimiz Perşembe günü  Bahçelievler ilçesi  Kocasinan Mahallesi'nde meydana geldi. Güpegündüz bir binaya girip kameralara el sallayarak bir dairenin kapısını zorlayan zanlılar içeri girdikleri esnada ev sahibi ile burun buruna geldi. Yaşanan o anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

EL SALLAYARAK BİNAYA GİRDİLER

Güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınan o görüntülerde, bina önüne gelen hırsızlık zanlıları yaklaşık 10 saniye içerisinde dış kapıyı açıyor. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken şahıslar el sallayarak binaya giriyor. Bir yandan elindeki telefonla oynayan şahıslardan biri bir yandan da çevre güvenliğini sağlıyor. O esnada 2 kişi ise daire kapısını zorlayarak kapıyı açıyor. Ev sahibi ile evin içinde karşılaşan şahıslar bir anda kaçmaya başlıyor. Binanın dış kapı kamerası tarafından da görüntülenen şahıslar dışarı çıktıktan hemen sonra ev sahibi de peşlerinden onları kovalıyor.

MAHALLELİ TEPKİLİ

Binada yaşayan vatandaşlar son 15 gün içerisinde 5 hırsızlık girişimi olduğunu söyledi. Birinci olayda ikinci kata birbirlerinin omuzuna çıkarak giren hırsızlar ev sahibinin uyuduğu esnada evdeki bütün değerli eşyaları çalarak kayıplara karıştı. Diğer dört girişimde de daire sahipleri tarafından fark edilerek başarısız olan şahıslar halen yakalanamadı. Yaşanan hırsızlık olaylarına tepki gösteren mahalleli bölgedeki güvenlik tedbirlerinin arttırılması ve zanlıların bir an önce bulunmasını bekliyor.