Hakkari’ye 18 milyonluk spor tesisi

Hakkari’ye 18 milyonluk spor tesisi

Hakkari'de yapımına 2014 yılında başlanan spor tesislerinin bu yıl sonu açılması beklenirken tesislerin 18 milyon TL'ye mal olacağı ifade edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Hakkari'de yaptırılan ve 18 milyon TL'ye mal olacak spor tesislerinin bu yıl hizmete girmesi bekleniyor.

2014 yılında 24 bin metre kara üzerinde bulunan şehir stadyumu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü idari binası yıkılarak yerine çok amaçlı tesisler yapıldı. Çalışmaların aralıksız devam ettiği tesis inşaatının tamamlanması halinde binlerce genç ve çocuğun buradan faydalanacağı belirtildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık 24 bin metre kara üzerinde 2014 yılında tam donanımlı spor tesisleri temeli atıldığını belirttiler.

Yetkililer, ”2014 yılında yapımını başlana ve 2017 yılı sonunda hizmete girmesi beklenen spor tesislerinde yarım olimpik kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, spor salonu, ferdi spor salonları, çok amaçlı gençlik merkezi, idari bina, koşu parkurları, valilik tarafından yapılan tenis kortu yer alacak. Yapımı tamamlanan tesislerin 18 milyon TL'ye mal olması bekleniyor” dediler.

Hükümetin Hakkari'ye büyük önem verdiğini belirten sporseverler ise bu güzel tesislerin yapımında emeği geçen Hakkari Valiliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ettiler.