İmam, mahalleliden kaçıp kendini camiye kilitledi

İmam, mahalleliden kaçıp kendini camiye kilitledi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde iki gencin, yanlarından geçerken kendilerine bakan imam ve damadına 'Niye bakıyorsunuz?' demesi üzerine kavga çıktı. Caminin yanındaki çocuk parkını kaldırttığı ileri sürülen imama tepkili olan mahallelinin de sokağa çıkmasıyla olaylar büyüdü. İmam ve damadı kendilerini camiye kilitleyerek korudu.

Garip olay, dün akşam saatlerinde Ereğli’nin Kışla Mahallesi’ndeki İnallı Sokak’ta meydana geldi.
İddiaya göre, mahallede park halindeki otomobilde oturan Emrah ve Memduh A. kardeşler, yanlarından geçen Yukarı Kışla Camisi imamı yaşar Taşçı ve damadı Mehmet Yıldız’a, “Bize niye bakıyorsunuz?” diye tepki gösterince tartışma çıktı.
Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, sesleri duyan ve caminin yanındaki çocuk parkını ‘gürültü oluyor’ diye kaldırttığı ileri sürülen imama tepkili olan mahalleli de sokağa çıktı. Mahalle halkının tepkisi üzerine imam Yaşar Taşçı, damadı ile birlikte yakındaki camiye kaçarak kapıyı kilitledi.


İmamın haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri mahalleliyi sakinleştirmeye çalıştı. Polis, caminin önünde bekleyen mahalleliyi dağıtmak için büyük çaba harcadı. Mahallelinin sakinleşmesinin ardından imam Yaşar Taşçı ve damadı Mehmet Yıldız, polisin güvenlik önlemleri altında camiden çıkarıldı. İmam ve damadı, kavga ettikleri Emrah ve Memduh A. kardeşler ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.
Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken soruşturma sürdürülüyor.
DHA