İstanbul 1 Mayıs'a hazırlanıyor

İstanbul 1 Mayıs'a hazırlanıyor

Taksim Meydanı ve çevresine bariyerler dizilmeye başlandı, Bakırköy'de ise pazarın kalkması bekleniyor. Kent genelinde 24 bin 500 polis görev yapacak. İstanbul 1 Mayıs’a hazırlanıyor

Taksim ve  Bakırköy  1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününe hazırlanıyor. Taksim Meydanı, Gezi Parkı, Divan kavşağı, Mete Caddesi ve Taşkışla Caddesi’ne bırakılan bariyerlerin bir bölümü dizildi. Cadde girişlerine ve köşe başlarına bırakılan bariyerler ise akşam saatlerinde dizilecek.   

BAKIRKÖY’DE ÇALIŞMALAR PAZAR SONRASI BAŞLAYACAK   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy’deki alana bugün pazar kuruldu. Alana kurulan pazarın saat 18.00’a kadar kalacağı öğrenildi. Alandaki çalışmaların pazarın kaldırılmasından sonra başlanacağı ifade edildi.   24 BİN 500 POLİS GÖREV YAPACAK   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla İstanbul’da bazı önlemler alındı. İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kent genelinde 24 bin 500 polis görev yapacak.    Yarın bazı yollar ise trafiğe kapatılacak. Alınan tedbirler kapsamında, sürücülerin yönlendirileceği yollarsa şu şekilde; Un Kapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen araçlar, Kasımpaşa ve Karaköy istikametine,Kasımpaşa’dan gelen akım Tuz Ambarı Işıklar’dan Hasköy ve Karaköy istikametine; Dolapdere’den gelen araçlar Divan Kavşağı’ndan Tünel üzerinden Şişli istikametine veya Stad üzerinden Beşiktaş istikametine; Dolmabahçe Gazhane Caddesinden gelenler Gümüşsuyu istikametine verilmeden Beşiktaş yada Karaköy istikametine; Şişhane’den gelen araçlar Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine, Şişli’den gelen akım Yedikuyular Caddesine ve Tünel Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine; Defterdar Yokuşu’ndan Taksime çıkan yol kapatılarak (Firuzağa Meydan) akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine, Mebusan Yokuşu çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesiyle kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine yönlendirilecektir.   

Bakırköy’de ise; İsmail Erez Bulvarı ve İsmail Erez bulvarına bağlı sokaklar, Ekrem Kurt Bulvarı (Marmara Forum varyant ile Veli Efendi Hipodrom önü arası); D-100 Güney yan yoldan Olgunlar Sokak girişi, D-100 Güneyden Bakırköy Halk Pazarına girişler kapalı olacak.   Bakırköy’deki alternatif güzergahlar ise şunlar; İncirli Caddesi, Aksu Caddesi, D100 (Kuzey – Güney),Sahil Kennedy Caddesi.