İşte seri katilin odası

İşte seri katilin odası

Tarih öğretmenini de öldüren katil zanlısı Atalay Filiz'in İstanbul'da sahte kimlikle gizlendiği odanın görüntüleri ortaya çıktı.

Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkci ile 3 yıl önce Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu kız arkadaşını öldürmek suçundan aranan Atalay Filiz'in yaşadığı odanın görüntüleri ortaya çıktı.

Seri katilin odasında çok sayıda bulmaca biriktirmesi dikkat çekti.

ARANIYORDU, BURADA SAKLANMIŞ


İstanbul Tuzla’da cesedi cumartesi günü boş arazide bulunan 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı’nın (40) öldürülmesiyle ilgili yapılan incelemede çarpıcı bulgulara ulaşılmıştı.

Kendisini Furkan Altın olarak tanıtan şüpheli komşunun, sahte kimlik taşıdığı, gerçek kimliğini gizlediği belirlenmiş, evinde yapılan parmak izi incelemesinde gerçek adının Atalay Filiz olduğu ve cinayetten arandığı ortaya çıkmıştı. Elde edilen görüntülerle Filiz’in fotoğrafı da eşleşti. Gerçek kimliğine ulaşılan Atalay Filiz, 16 Eylül 2013’te Ankara Eryaman’da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı öldürmekten aranıyordu.O DA ASKER ÇOCUĞU

Fevzi Kızılkoyun'un bugün Hürriyet'te yer alan haberinde Filiz'le ilgili önemli detaylar yer aldı. Babası, Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olan ve THY’de pilotluk yaptığı öğrenilen Filiz, babalarının asker olması nedeniyle Demirarslan ile çocukluk arkadaşıydı. ODTÜ’de Biyoloji bölümünde doktora yapan Filiz, değişim programıyla eğitimine Fransa’da devam etti. Bu sürede Göktuğ Demirarslan’la aynı evde kaldılar. Demirarslan’ın Türkiye’ye dönmesinden sonra Aralık 2012’de Fransa’dan Türkiye’ye giriş yapan Filiz’in, çifte cinayeti planlayarak işlediği ortaya çıkmıştı. Çifti 2 hafta takip eden Filiz, Demirarslan ile Rus sevgilisine kaldıkları sitenin girişinde pusu kurmuş ve tüfekle öldürmüştü. Filiz’in, sahte kimlikle Yunanistan’a kaçtığı belirlendi. Hakkında Kırmızı Bülten çıkarılan Filiz, 3 yıldır uluslararası düzeyde aranıyordu. Filiz’in 2 yıl kaçtığı, 2014 sonunda ise sahte kimlikle Türkiye’ye döndüğü sanılıyor. Filiz’in bu tarihten itibaren İstanbul’da sahte kimlik kullanarak yaşadığı bu cinayetle ortaya çıktı.

RUS SEVGİLİSİ DE KAYIP


Filiz’in, Rus sevgilisi Olga Seregina da 2013’ten beri kayıp. Seregina’nın, Demirarslan’ın Rus sevgilisi ile arkadaş olduğu belirlenmişti. Türkiye’ye girişi olan ancak çıktığına dair kayda ulaşılamayan Seregina’nın Filiz tarafından öldürüldüğü şüphesi ağırlık kazandı. Seregina’nın da Interpol tarafından sarı bültenle arandığı öğrenilirken Demirarslan Ailesi bilgilendirilmek üzere Emniyet’e çağrıldı.

FATMA ÖĞRETMENİN PARASIYLA KAÇIYOR

Cuma günü çocuğunu okuldan almak için evden çıktıktan sonra kaybolan, giriş kattaki komşunun evinde ayakkabısının teki ve kan izleri tespit edilen Fatma Kayıkçı’nın cesedi ertesi gün bir ağacın altında bulunmuştu. Tek şüpheli aynı apartmanın giriş katında oturan Furkan Altın olarak bilinen Atalay Filiz. Atalay Filiz’in gerçek kimliğinin ortaya çıkmaması için kendisini sigorta yaptırtmadığı da belirlendi. Filiz’in Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra İstanbul dışına kaçtığı yönünde bilgilere ulaşılması üzerine çalışmalar derinleştirildi.(Hürriyet)