İyi Parti İlçe Başkanı'na sokak ortasında saldırı

İyi Parti İlçe Başkanı'na sokak ortasında saldırı

İyi Parti Sarıyer İlçe Başkanı Op. Dr. Cengiz Tamer Sarıyer'de öğle vakti saldırıya uğradı. Tamer'in dudağında patlak ve yüzünde emorluklar oluştu.

İyi Parti Sarıyer İlçe Başkanı Op. Dr. Cengiz Tamer, bugün öğle saatlerinden Büyükdere Işıklar’da saldırıya uğradı. Dudağı patlayan, kanlar içinde kalan ve yüzünde morluklar oluşan Tamer, olaydan sonra darp raporu aldı. Tamer, saldırı sonrasında karakola giderek şikayetçi oldu. Olayı gerçekleştiren saldırganın yakalanması için olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan Tamer’e geçmiş olsun demek için partililer ilçe binasına akın etti. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz da Tamer'i ziyaret edecek.

İLÇE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

İyi Parti Sarıyer İlçe Başkanı Dr. Cengiz Tamer yaşadığı o anları şöyle anlattı; “Olay Büyükdere’de meydana geldi. Ben aracımla seyir halindeydim, olay yaşandığı sırada aracım durmuş durumdaydı. Camım açıktı. Birden tanımadığım bir genç geldi. Ne olduğunu anlamadan yüzüme iki tane yumruk attı, o sırada boş bulundum. Ne o kişiyi tanıyorum ne de arabayı tanıyorum. Kimseden şüphelenmiyorum. Olayın siyasi yönü var mı, bilmiyorum, emniyet de bana bunu sordu. Ancak elimizde delil olmadan kimseyi suçlamıyoruz. Adi bir olay da olabilir, siyasi de olabilir. Bunu ben bilemem. Ama benim kimseyle hasımlığım yok. Bu saldırı şahsıma da olabilir, temsil ettiğim tüzel kişiliğe de yapılmış olabilir. Elimizde delil yokken şimdiden birilerini suçlamak doğru olmaz.”(Sarıyer Gazetesi)