İzmir'de polis karakola gelen kadına tecavüz etti iddiası

İzmir'de polis karakola gelen kadına tecavüz etti iddiası

İzmir'de karakola giden genç kadın, polisin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü

İzmir'de kendisinin ve ailesinin can güvenliğinden endişe ederek karakola başvurduğunu belirten S.Y., ifadesini alan polis memurunun kendisine zorla tecavüz ettiğini öne sürdü.
Eşi ve çocuklarından başka hiçbir desteği olmadığını belirten genç kadın, "Belindeki silaha güvenerek bana zorla sahip olmaya kalktı ve oldu da. Ben mahvoldum, canıma kıyma aşamasındayım. Çok kötü durumdayım. İlaçlarla ayakta duruyorum. Lütfen başka canlar yanmasın" dedi.
İzmir'in Menemen ilçesinde yaşayan S.Y. (35), 30 Kasım 2015 tarihinde annesi ile yaşadığı problemlerden dolayı kendisi ve ailesinin can güvenliği için Menemen Karakolu'na başvurdu. Karakolda ifadesini alan S.D. isimli polis, başına bir şey geldiğinde kendisini aramasını söyledi. İddiaya göre polis S.D., mağdur olan S.Y.'yi sürekli aramaya başladı ve sık sık kendisini dilekçe ve ifade yazmayı bahane ederek karakola çağırdı. Ardından psikolojik rahatsızlığından dolayı ilaçlar kullanan mağdur S.Y.'nin durumundan faydalanarak kendisini zorla evine götürüp tecavüz etti. Tecavüzün ardından yaşananları eşi ve çocuklarına anlatacağını belirterek tehdit eden polis S.D., mağdur kadınla birkaç kez de tehdit yoluyla birlikte oldu. Yaşadıklarına dayanamayan S.Y. durumu eşine anlattı ve ardından polis memuru S.D. için gerekli hukuki mücadeleyi başlattı.
"BANA ZORLA SAHİP OLDU"
Polis memurunun sürekli kendisini bahanelerle aradığını belirten S.Y yaşadıklarını şöyle anlattı: "Ben annemle yaşadıklarımdan dolayı depresyon ilaçları almaktaydım. Çöktük ailecek, yalnız ben değil. Benim bu anki zayıflığımdan faydalandı. Bir gün beni aradığında nerede olduğumu sordu, bende hastanede olduğumu söyledim.' Bekle geliyorum' dedi. Beni oradan polis ekip arabasıyla alarak Asarlık'taki lojmandaki evine götürdü. Kendisi evli fakat ayrı yaşamakta. Beni oraya götürdü ve benim o anki kullandığım ilaçların da etkisiyle bana zorla sahip olmaya kalktı ve oldu da. Daha sonra beni bu durumu eşimi anlatmakla tehdit ederek birkaç defa daha bu şekilde birliktelik yaşandı" dedi.
"BELİNDEKİ SİLAHA GÜVENEREK BİR ŞEYLERİ YAPTI"
Polis memuru S.D yüzünden işinden bile ayrılmak zorunda kaldığını belirten genç kadın, şahsın sürekli kendisini aşağılayarak hakaretler yağdırdığını öne sürdü.
Polisin silahına güvenerek kendisine tecavüz ettiğini belirten S.Y., "Silahını sürekli karşımda açıp söker takardı. Ondan sonra yatak odasında gardrobunun üzerine koyardı. Belindeki silaha güvenerek zaten bazı şeyleri yapmaya çalıştı. İstediğini de elde edince tehditle 'eşine söylerim, seni evinden aldırtırım, yuvanı yıkarım' dedi. Daha sonrasında beni çocuklarımla tehdit etmeye başladı" diye konuştu.
"TEK DESTEKÇİM EŞİM VE ÇOCUKLARIM"
Ardından yaşadıklarına dayanamayan S.Y., durumu menemen Karakolu'ndaki amire anlattı. Amirin kendisine polis memuru S.D.'nin daha önce de buna benzer olayları yaşadığını söylediğini öne sürdü.
Yaşananları eşine de anlattığını ve eşinin kendisine destek olduğunu dile getiren S.Y., "O benim temiz olduğumu biliyor. Ben 17 yıllık evliyim ve başıma hiçbir şey getirmedim. Kendisi de zaten 'arkandayım yanındayım' diyor. Bir destekçim eşim ve çocuklarım şu anda. Ama şu anda beni çocuklarımla tehdit ediyor" ifadelerini kullandı.
"POLİSE DE SIĞINAMAYACAK MIYIZ?"
S.Y., "Şimdi devlete, devletin polisine güvenemeyeceğiz. Başımıza bir şey geldiğinde zor bir anında kime sığınacağız, kime güveneceğiz. Ben bununla normalde dışarıda tanışmış bir insan değilim. Başım sıkışık zor anımda gitmiş bir karakol, karakoldaki bir polis bana bunu yapıyorsa ben artık gerisini bilemiyorum" ifadelerini kullandı.
Savcılığa şahıs hakkında suç duyurusunda bulunan S.Y., Cumhurbaşkanlığından BİMER'e kadar gerekli tüm mercilere durumu bildirdiğini belirti. Yetkililere seslenen S.Y., "Ben bu kişinin görevinde alınmasını buradan sürülmesini istiyorum. Yarın öbür gün bir karşı karşıya gelme durumda eşim ya da ben irademize sahip çıkamayabiliriz. Menemen küçük yer. Gerekli cezanın gerekli yüksek mertebelerce verilmesini istiyorum" dedi.
"KARAKOLA SIĞINAN KADINLARIN YUVASINI YIKMIŞ"
Daha öncede karakola sığınan başka kadınlara aynı şeyleri yaptığını ve yuvalarını yıktığını iddia eden genç kadın, "Kaç kadının canını yakmış ve kaç yuvayı da yıkmış. Ben başka canlar da yansın istemiyorum. Lütfen devletimiz olarak bize sahip çıkılsın. Ben mahvoldum şu an, canıma kıyma, intihar aşamasındayım, çok kötü durumdayım. İlaçlarla ayakta duruyorum. Başka canlar yanmasın" dedi.
"ÖYLE OLSA BEN BU MESLEKTE KALABİLİR MİYİM"
Yaşananların üzerine atılan bir iftira olduğunu belirten polis memuru S.D. ise şunları söyledi:
"Durum eğer anlattığı gibi olsa ben meslekte kalabilir miyim? Gerekli tahkikat yapılır, emniyetin idari yönden hassas olunduğunu biliyorsunuz. Psikolojisinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bu suçlamalarda delil varsa gitsin çıkartsın. Onun savcılıkta psikolojik bozukluğuyla ilgili kaç dosyası var, görün."