Kültür Mahallesi ısrarcı: Bize tarih verin yoksa eylem yapacağız!

Kültür Mahallesi ısrarcı: Bize tarih verin yoksa eylem yapacağız!

Beşiktaş Kültür Merkezi’nin 45 yıllık elektrik direklerinin değişmesi yılan hikayesine döndü.

YURT Gazetesi-Ali Avcu/ BEDAŞ yayınımız üzerine yamuk yumuk hale gelen elektrik direklerinin değişeceğini açıkladı ama muhtar Dursun Gül 45 yıl daha bekleyemeyeceklerini belirterek tarih istiyor. Mahalle sakinleri de eylem yapmaya hazırlanıyor. YURT'un sesi olarak Beşiktaş Kültür Mahallesi Muhtarı Dursun Gül’ün 3 Eylül 2006 tarihli dilekçesine yer vererek ‘’11 yıldır bekleyen dilekçeye cevap verilmediğini’ hatırlatarak, 20 Eylül’de ’45 yaşındaki Kültür Mahallesi’ndeki binalarla yaşıt olan ve halkın tepesine yıkılan çağ dışı elektrik direklerini niye değiştirmiyorsunuz?’ diye sormuştuk.

 

Dilekçe yenileniyor, CHP olaya sahip çıkıyor

Ertesi gün BEDAŞ yetkilisi Umut Aktaş imzasıyla "Muallak" da olsa bir cevap almıştık. Gerekçe olarak da BEDAŞ’ın 11 yıl önce değil, 28 Mayıs 2013 tarihinde özelleştirildiğini göstermiş.  Ve direklerin değişmesinin BEDAŞ yatırım programında olduğunu belirterek topu taca atmış. Ne zaman, hangi tarihte yapılacak tarih ile ilgili bir cevap verememişti.

Yayınlarımız üzerine gazetemizi arayan Kültür Mahallesi Muhtarı Dursun Gül ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis üyesi Alper Kuş teşekkür etti. Muhtar Dursun Gül ile İBB Meclis üyesi Alper Kuş BEDAŞ’a bu çağdışı elektrik direklerinin kaldırılması için yeniden dilekçe vereceklerini söylediler.

Kültür Mahallesi ısrarcı: Bize tarih verin yoksa eylem yapacağız!