Mersin’de gazeteci Şehitoğlu’nun evine ateş açıldı

Mersin’de gazeteci Şehitoğlu’nun evine ateş açıldı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Vahap Şehitoğlu’nun evine ateş açıldı.

Cumhuriyet'ten Abidin Yağmur'un haberine göre Mersin Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Vahap Şehitoğlu’nun, Kepirli Mahallesi’ndeki evinin önüne dün gece otomobille gelen kişi ya da kişiler, eve doğru ateş açarak kaçtı. Olaydan sonra aracına binerek saldırganların peşine düşen Şehitoğlu saldırganları yakalayamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri evin çevresinde inceleme yaptı ve 3 adet boş kovan buldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 
 
Saldırının sebebi FETÖ  haberleri mi?

Bir grup gazeteciyle bilikte basın toplantısı düzenleyen Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, saldırıyı kınadı. Şehitoğlu’nun 18 aydan beri, FETÖ’nün Mersin yapılanması ile ilgili, özellikle “belediyeler imamı” olarak aranan firari Erkan Karaaslan ile ilgili haberler yaptığına dikkat çeken Ünal, “Özellikle son yaptığı haber Erkan Karaaslan’ın firarı ile ilgilidir. Bu saldırının bu haberden hemen sonra yapılmasını çok manidar buluyoruz. Bir kez daha kınıyoruz. Gazeteci asla silahla susturulacak insan değildir. Gazeteciye silah sıkmak batı tipi demokrasilerde yoktur.İnşallah, çok kısa sürede bu konunun çözümü ile ilgili bir mesafede yer alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.
 
Şehitoğlu: Kocamaz tarafından hedef gösterildim

Gazeteci Vahap Şehitoğlu da  “Hepinizin bildiği gibi 18 aydır Mersin’de FETÖ’nün yapılanması özellikle Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki yapılanmasına karşı çok etkin yayınlar yaptım. Bu yayınları yaparken özellikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından hedef gösterildim. Kendi sosyal medya hesaplarında, tweet sayfasında hedef gösterdi. Ben yayınlarıma devam ettim. En son Erkan Karaaslan’ın, tahliye edildikten sonra tekrar yapılanma kararı benim elime geçti. Bunu ilk ben yayınladım. Bu yayından sonra, Erkan Karaaslan’ın, kaçtığını da duyurdum ben. Çok tehditler aldım. Ancak, yayıncılığı sürdürmeye devam ettik. Eşimle evin önünde bahçede otururken üzerinde tepe lambası bulunan beyaz bir aracın son sürat silah sıkarak geçtiğini gördük. Tabi ben eşime ‘hemen jandarmayı ara’ derken kendi arabamla peşine gittim. Ancak yakalayamadım. Plakalarını almak için gitmiştim. Hala soruşturmaları devam ediyor.  Tweetle beni hedef gösteren Mersin Büyükşehir Başkanı’ndan şikayetçiyim. Bu yapılan saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır. Nihayetinde hepimiz kamu görevi yapıyoruz. Faillerin yakalanmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.