'Musallat olan cini öldürdüm' dedi ve tecavüz etti

'Musallat olan cini öldürdüm' dedi ve tecavüz etti

Sosyal medya hesabı aracılığıyla tanıştığı üniversite öğrencisi genç kadına cinlerin musallat olduğunu belirterek sirkeli su içirip cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen 26 yaşındaki üniversite öğrencisine 19 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şu şekilde gelişti; Kendisinde büyü olduğuna inanan ve korkulu rüyalar gördüğü için günlerce uyuyamayan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Büşra C., sosyal medyada Veysel S.’ye ait bir hesap gördü. Yine kendisi gibi üniversite öğrencisi olan 26 yaşındaki Veysel S.’ye ait ‘online yıldızname’ adlı sosyal medya hesabını inceleyen genç kadın, Veysel S.’nin doğa üstü güçlerle ve bioenerjiyle ilgilenerek yıldızname falına baktığını öğrendi ve onunla arkadaş oldu.

MUSALLAT OLAN CİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Savcılık iddianamede, Veysel C.’nin Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbekarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun kapsamında yapılması yasak olan falcılık, üfürükçülük, gayıptan haber verme ve murada kavuşma gibi bazı faaliyetlerde bulunduğunu belirtti. Genç kadına falına bakarak üzerinde büyü bulunduğunu söyleyen Veysel S.’nin Büşra C.’ye cinlerin musallat olduğunu ve kendisini bu durumdan kurtaracağını söylediği aktarılan iddianamede, ikilinin geçtiğimiz Şubat ayında bir kafede buluştuklarında Veysel S.’nin dua okuyarak Büşra C.’nin uyumasını sağladığı anlatıldı. İddianamede, kafede buluştuktan bir süre sonra Büşra C.’nin evine gittiği belirtilen Veysel S.’nin boş bir kağıdı buruşturup Arapça bir şeyler okuduğu, akabinde kağıdı yaktığı esnada üzerinde Arapça yazılar belirdiği ve bu şekilde musallat olan cini öldürdüğünü söylediği anlatıldı.

CİNLERLE KAVGA ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

İddianameye göre, Büşra C.’ye muska yazıp veren Veysel S. geçtiğimiz Nisan ayında yeniden genç kadının evine gitti. Büşra C.’nin ev arkadaşının da olduğu bir anda kapıya bakan Veysel S., iki kadının da evden çıkmasını söyledi. Bu sırada içerde olan Veysel S. dualar okudu ve kadınlar içeri girdiğinde Veysel S.’yi saçları dağılmış, vücudunda çizikler oluşmuş şekilde gördü. Veysel S. cinlerle kavga edip onları kovduğunu söylediğinde Büşra C.’nin ev arkadaşı evden ayrıldı, genç kadın ise sinir krizi geçirdi. Bunun üzerine Veysel S. genç kadına sirkeli su hazırlayarak içirdi, bazı dualar okudu.

İLİŞKİYE GİRDİ, ALT SINIR 19 YIL


Veysel S.’nin gece 02. 30 sıralarında kendinden geçen Büşra C. ile cinsel ilişkiye girdiği ve genç kadının kendisini savunamadığı belirtilen iddianamede Veysel S.’nin “Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbekarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanuna muhalefet” ve “Cinsel Saldırı” suçlarını işlediği belirtildi. Veysel S. hakkında toplamda 19 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

GENÇ KADIN ŞİKAYETÇİ OLDU

Söz konusu olay genç kadının olayın ertesi günü karakola gidip Veysel S.’den şikayetçi olması ile ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi, olay günü sinir kirizi geçirdiğini ve şahsın kendisine dualar okuyarak sirkeli suç içirdiğini söyledi. Büşra C. verdiği ifadesinde hiç halinin olmadığını belirterek, “İradem dışında hareket ettiğimi, yanımdan ayrılmasını söyledim. Sonrasında nasıl olduysa tamamen kendimden geçmişim. Benimle ilişkiye girdiğini hayal meyal hatırlıyorum. Sabah uyandığımda aciz durumumdan yararlandığını söyledim. Çok utandığını söyleyerek özür diledi” dedi.

İLİŞKİYE GİRDİKLERİ BELİRLENDİ

Olaya ilişkin şikayetin ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan Veysel S. ise suçlamaları kabul etmediğini genç kadınla herhangi bir şekilde cinsel birliktelik yaşamadığını söyledi. Soruşturma kapsamında Büşra C.’den alınan numuneler ile Veysel C.’den alınan örnekler karşılaştığında ikilinin birliktelik yaşadığı doktor raporu ile belirlendi.

DHA