'Nişanlımı bakire olmadığını öğrenince öldürdüm'

'Nişanlımı bakire olmadığını öğrenince öldürdüm'

Kayseri'de nişanlısı Neslihan Tarlacı'yı (23) bıçaklayarak öldüren Yasin Tarlacı (26) hakim karşısına çıktı. DHA'nın haberine göre, Tarlacı, "Nişanlım bakire değilmiş, öğrenince öldürdüm" dedi.

Yeşilhisar İlçesi İçmece Mahallesi'ndeki olay 14 Aralık 2015’te meydana geldi. Aralarında çıkan tartışma sonrası Yasin Tarlacı, Neslihan Tarlacı'yı vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak öldürdü. Neslihan Tarlacı 3 bıçak darbesiyle olay yerinde yaşamını yitirdi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Yasin Tarlacı, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Yasin Tarlacı ve öldürülen Neslihan Tarlacı’nın babası Rıfat Tarlacı hazır bulundu. Duruşmada, Yasin Tarlacı, "Nişanlım Neslihan, daha önceden evlilik yaptı ve evlilikleri 6 ay sürdü. Bir süre sonra nişanlım Neslihan’ın boşandığı eşi Ali’yi arayarak bakire olup olmadığını sordum. O da bakire olmadığını söyledi. Neslihan’a 'Bakire değilmişsin' dedim, kendisi de 'Buna mı takıldın?' deyince sinirlenip, sehpa üzerindeki bıçakla Neslihan’ı öldürdüm" dedi.
Duruşmada, Yasin Tarlacı’nın annesi ve babası da tanık olarak dinlendi. Duruşma, Yasin Tarlacı’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığı raporunun henüz mahkemeye gelmemesi üzerine 2 Haziran tarihine ertelendi.