Polis memuru, kaçak define kazısı yaparken yakalandı

Polis memuru, kaçak define kazısı yaparken yakalandı

İstanbul'dan Kırklareli'ne kaçak define aramak için giden ve aralarında bir polisin de bulunduğu 4 kişilik ekip, 2 metre derinliğinde çukur kazarken suçüstü yakalandı.

Kırklareli'nin  Vize ilçesine bağlı  Kıyıköy Beldesi'nde, define aramak için kazı yapan ve aralarında  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İ.Ç.'nin de bulunduğu 4 kişi, yakalandı. Jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, serbest bırakıldı.

KAÇAK KAZI İSTİHBARATI ALINDI

Kırklareli İl  Jandarma Komutanlığı ekipleri,  İstanbul'dan gelecek kişilerin,  Kıyıköy'deki Kahve Ocakları mevkisinde kaçak kazı yapacağını belirledi. Bölgede önlem alan jandarma ekipleri, kaçak kazı yapan  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İ.Ç., ile E.Y., E.A. ve K.Ç.'yi yakaladı.

2 METRE DERİNLİĞİNDE ÇUKUR KAZDILAR

Şüphelilerin kazı sırasında kullandığı 1 dedektör, 2 dizüstü bilgisayar ve kazı malzemelerine el konuldu. Birinci derece SİT alanı olan bölgede şüphelerin, 1.5 metre derinliğinde ve 2 metre genişliğinde çukur kazdığı belirlendi.

Gözaltına alınan şüpheliler, jandarmadaki sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede serbest bırakıldı.