SADEF Genel Başkan adayı Koca: Samsunluların sesi ve nefesi olmaya devam edeceğiz!

SADEF Genel Başkan adayı Koca: Samsunluların sesi ve nefesi olmaya devam edeceğiz!

SADEF Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Samsunlu işadamı Mete Koca, "Bizler, Samsunumuzu hiç unutmayan memleket sevdalılarıyız. Samsunluların sesi ve nefesi olmaya devam edeceğim" dedi

Samsunlu işadamı Mete Koca, Samsun Dernekler Konfederasyonu'nca (SAMKON) düzenlenen kahvaltıda, 15 Ekim 2017 Pazar Günü 11.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Kağıthane Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılacak Samsun Dernekler Federasyonu'nun (SADEF) 6. Olağan Kongresi'nde 'Genel Başkanlık' için adaylığını açıkladı.

Yıllardır sivil toplum örgütlerinde yaptığı çalışmalar ve projeler ile ismini duyuran Samsunlu işadamı Mete Koca, şimdi de SADEF 6. Olağan Kongresi'nde 'Genel Başkan' olmak için çalışmalara başladı. Konu hakkında bir açıklama yapan işadamı Koca, "Samsunluyum. Marmara Üniversitesi Satış Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Tekstil sektöründe dış ticaret firması sahibiyim. Ayrıca 10 yıl eğitim sektöründe ticari faaliyette bulundum" dedi.

STK GÖREVLERİNDE BULUNDUM

"Çok sayıda sivil toplum örgütlerinde görev yaptım" diyen Koca, "Samsunlu Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (SAYSİAD) Genel Başkanlığı görevlerinde bulundum. Halen Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Denetleme Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktayım. Ve 15 Ekim Pazar günü yapılacak olan Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF ) 6. Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlık için aday olduğumu açıklıyorum" diye konuştu.

İşadamı Koca, "Bizler, Samsunumuzu hiç unutmayan memleket sevdalılarıyız. Bizler gurbette birlik ve beraberlik bağlarımızı güçlü tutuyoruz. Kötü günümüzde gözyaşı, iyi günümüzde neşe sevinç oluyoruz. 15 Ekim'de desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUNLULAR İSTANBUL'DA  ÇOK BÜYÜK BİR AİLEDİR

Samsunluları İstanbul'da temsil etmekten bu zaman kadar büyük onur duyduğunu, SADEF Başkanlığı'nı kazandığı takdirde Samsunluların sesi ve nefesi olmaya devam edeceğini belirten Koca; "Yıllardır gurbette yaşayan biri olarak Samsunlu hemşehrilerimin sorunlarına, beklentilerine, özlemlerine hep ortak oldum. Samsunlular, İstanbul'da çok büyük bir ailedir. Ben de o ailenin bir ferdi olarak hemşehrilerime hizmet etmeye devam etmek istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.