Seçimler bitti, işçiler kovuldu!

Seçimler bitti, işçiler kovuldu!

İstanbul Esenyurt Belediyesi'nden pek çok ihale alan Özyurt Madencilik-İnşaat, "Yeni yönetimle çalışamayacağız" diyerek işçileri işten attı.

Esenyurt Belediyesi'nden daha önce pek çok ihale alan Özyurt Madencilik İnşaat, Esenyurt Belediyesi’ni CHP’nin kazanmasının ardından Esenyurt’ta 96 işçiyi işten attı. İşçilere tazminatları ve 1 aylık ücretleri de ödenmedi.

Evrensel’in haberine göre, işçilerin yarısından fazlasının üye olduğu DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, işçilerin, “Yeni yönetimle çalışamayacağız, ne olacağını bilemiyoruz” denilerek işten atıldığını söyledi.

Özgür Karabulut şöyle konuştu:

"Yeni Belediyenin durumdan bilgisi yok. Bu firma AKP’yle birlikte palazlanan bir firma. Belediye el değiştirirken her şey sonuçlanmadan yandaşların yaptığı bir hamle oldu. İşçiler haklarının verilmesini istiyor. İşçilerin yeni belediye ile de iletişimleri yok. 15 Mart’ta firmanın belediye ile sözleşmesi bitmiş. Seçimin sonucunu beklemişler. Kaybedince işçiler işten çıkarıldı. Kaotik bir ortam yaratmak isteniyor."