Sığınma evinde dehşet: 2 yaşındaki çocuk bitkisel hayata girdi

Sığınma evinde dehşet: 2 yaşındaki çocuk bitkisel hayata girdi

Yetiştirme yurdunda büyüyen 25 yaşındaki Ö.D.’nin sığınma evinde sürdürdüğü hayatı, 2 yaşındaki kızının esrarengiz bir şekilde bitkisel hayata girmesiyle karardı. Genç kadının şikâyeti üzerine savcılık harekete geçti.

Habertürk gazetesinin haberine göre, anne-babasını kazada kaybeden Ö.D. çocukluğunu yuvada, gençliğini yetiştirme yurdunda geçirdi. Ardından M.D. ile evlendi, bir işkadını çifte sahip çıkıp evini verdi. Ö.D. de yetiştirme yurdunda kalan genç bir kızı yanına aldı.

Hamile olan Ö.D., eşinin evine aldığı kızla birlikte olduğunu öğrendi. Boşanma davası sürerken doğum yapan genç kadın, çocuğu vermeyi reddettiği eşi tehdit edince bu defa sığınma evine yerleştirildi.

'YASTIKLA BOĞDULAR' İDDİASI SAVCIYI HAREKETE GEÇİRDİ


Ö.D., 16 Nisan 2016’da kızı Derya’yı, sığınma evinde kalan İ.B.’ye bırakarak Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kursa gitti. O kurstayken minik Derya’nın kalbi durdu.

Hastanede hayata döndürülen küçük çocuk, beyni uzun süre oksijensiz kaldığı için bitkisel hayata girdi. Kızının başına ne geldiğini öğrenmeye çalışan Ö.D., aldığı cevaplar karşısında tatmin olmadı. Ö.D. polise “Kızımı yastıkla boğdular, dövdüler” şeklinde ifade verdi. Minik Derya’ya teşhis konulamadığını belirten Ö.D.’nin ifadesinin ardından harekete geçen savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı.