Türkiye'nin seks haritası

Türkiye'nin seks haritası

“Türkiye’nin seks hayatı tek kelimeyle, fetiş. Türkiye’nin o kadar mutsuz bir seks hayatı var ki… Kadını hayvan gibi gören erkeklerin, seks esnasında kullandıkları sertlikle, yalnızca kendilerini tatmin etmesi durumu söz konusu. Bu yüzden kadın kaçtıkça erkek fetiş unsurlara yönelmeye başlıyor. BU nedenle Türkiye’nin seks hayatını ancak ‘fetiş’ olma haliyle açıklayabilirim.”

Duvarların boydan boya yapay penislerle, “realist” vajinalarla, şişme kadınlar ve kırbaçlarla çevrili olduğu bir dükkandayım.

Taksim’de, Türkiye’nin en eski seks shoplarından biri burası. İşletmeci Arda bey tabu olarak kabul edilen konuları ağzında sakız gibi çiğnerken tespitlerine kulak vermekte fayda var. Örneğin Türkiye’nin seks hayatını şu sözlerle açıklıyor: “Türkiye’nin seks hayatı tek kelimeyle, fetiş. Türkiye’nin o kadar mutsuz bir seks hayatı var ki… Kadını hayvan gibi gören erkeklerin, seks esnasında kullandıkları sertlikle, yalnızca kendilerini tatmin etmesi durumu söz konusu. Bu yüzden kadın kaçtıkça erkek fetiş unsurlara yönelmeye başlıyor. BU nedenle Türkiye’nin seks hayatını ancak ‘fetiş’ olma haliyle açıklayabilirim.”

Şimdi o anlatsın, biz dinleyelim…

İşte Meltem Yılmaz'ın Bavul Dergisi'ndeki Röportajı

Sizinki gibi işletmelerin çok da makul sayılmadığı bir ortamdayız, öyle değil mi?


Taksim bölgesinde toplam 5 dükkanımız var ve burası 22 yıllık bir seks shop. Ruhsatımız eski olduğu için dükkanlarımız kapatılamıyor. Yoksa sürekli kontrole geliyorlar, elbette baskı görüp bezdirilmeye çalışılıyoruz. Zaten belediye bizim gibi işletmelere artık kesinlikle ruhsat vermiyor. Örneğin bir arkadaşım yakın zamanda bir sek shop açtı, inanır mısınız 3 buçuk saat sonra kapatıldı. Konu seks olunca aklınıza gelmeyecek, saçma sapan olaylar yaşanıyor.

KADIN SATICISI GİBİ ALGILANIYORUZ


Peki siz, işiniz nedeniyle yakın çevrenizden tepki alıyor musunuz?

Esas kendi işim tekstil. Sonra garsonluk yaptım. Kafe işletmesi yaptım. Sonra Mecidiyeköy’de bir yer açtım, yandı. Buraya 3 ay çalışacağım diye başladım ama 7 yıl oldu. Ama gelin görün ki, ailem bile burda çalıştığımı bilmiyor. 5 buçuk aydır evliyim, eşim benim yapımı ve bakış açımı bildiği için sorun etmiyor, yoksa bir kadına bu durumu anlatmak hiç kolay değil. Maaşım 1900 artı yemek ve sigorta ama 12 saat çalışıyoruz ve bayramımız bile yok. Kısacası hayatta kalmaya çalışıyoruz ama bize kadın satıyormuşuz gibi muamele yapıyorlar. Aslına bakarsanız biz büyük sevap işliyoruz, insanları hastalıktan, pislikten, sapkın ilişkilerden koruyoruz.

Etrafınızda bu kadar penis ve vajina varken, müşteriyle iletişimde düzeyi nasıl koruyorsunuz?

Buraya ilk kez gelen kişinin içeri girince bir alışma dönemi var. O yüzden ben önce kapıyı açık bırakıp bekler, o süre geçtikten sonra servis yapmaya başlarım. Ama bazı bayanlar çok rahat duran bayanlar olmayabiliyor. Gördüklerinden etkileniyorlar ve o an ellerinde siz varsınız. Yakışıklı ya da çirkin olmanız önemli değil, sizi bir cinsel obje olarak görüyorlar. Açıkçası bir penissiniz onlar için. Ama benim açımdan burada çalışmakla kafede çalışmak arasında fark yok. Etrafımı saran objelerden etkilenlenmeyecek kadar duruma alıştım.

EVLİ VE BEKARLARIN ORANI YARI YARIYA


Müşteri profiliniz nasıl?

Müşterilerimizin yüzde 60’ı erkek yüzde 40’ı bayan. Bayanların yarısı kapalıdır. Evliler ve bekarların oranı yarı yarıya. Paralı çalışanların bizimle işi olmaz, onların zaten her şey elinin altında. Üniversite mezunu erkekler de var, lezbiyen öğrenci kızlar da. Ama ağırlıklı olarak ilk ve ortaokul mezunları gelir buraya. Biseksüeller nadirdir. Bakire olup, kızlık zarını bozmak için vibratör alan da var. Öte yandan kaliteli diyebileceğim müşterilerimiz de var, çok kaba müşteriler de, örneğin daha içeri girerken “bana göre a. var mı, bana göre ya.ak var mı?” diye soranlar oluyor.

Müşterileriniz daha çok ne tür ürünler satın alıyor?

Erkeklerin yüzde 80’i erken boşalma ve sertleşme sorunu nedeniyle sprey ve hap almaya geliyor. Geri kalan oran şişme bebekler, fantezi çamaşırlar, kelepçe- kırbaç satın alıyor. Bayanlara gelince… Açık bayanlar ağırlıklı olarak fantezi ürünler satın alıyor. Kelepçe, kırbaç, maske, iç çamaşırı gibi. Kapalı bayanlar ise daha çok vibratöre ilgi gösteriyor. Eşini bir nedenle kaybetmiş olanlar ihtiyaçlarını gidermek için bu yola başvuruyorlar.

KIRGIN ERKEKLERE ŞİŞME KADINLAR

Şişme kadın alan erkekleri merak ediyorum. Gerçek bir kadının yerine mi koyuyorlar gerçekten?

DEVAMLI DERT DİNLİYORUM

Şişme kadın satın alan erkeklerin yüzde 90’ı “lazım olduğu için” alıyor. Yani hayatında bir kadın olmayan ve paralı sekse parası yetmeyen erkekler. Geriye kalan yüzde 10 ise benim fikrimce “kırgın” erkekler. Yani sevdiği kadından hayır cevabını almış, yalnız ve mutsuz erkekler. Yanı sıra, evli çiftler de şişme bebek alıyor. Bir erkek, bir kadın şişme bebekle dörtlü fantezi yapıyorlar. Bütün gün bu kadar penisin, vajinanın içinde olan biri olarak bana sorarsanız bu fanteziler çok saçma geliyor. Bir de ben burada dert dinlemekten çok sıkıldım. Taksicisinden lokantacısına kadar bir sürü adam gelip bana cinsel hayatlarını, dertlerini anlatıyor.

TÜRKİYE’NİN SEKS HAYATI: FETİŞ

Peki anlatılan dertler size ne anlatıyor?

Türkiye’nin seks hayatını tek kelimeyle özetlemeniz gerekirse? Türkiye’nin seks hayatı tek kelimeyle: Fetiş. Türkiye’nin o kadar mutsuz bir seks hayatı var ki… Kadını hayvan gibi gören erkeklerin, seks esnasında kullandıkları sertlikle, yalnızca kendilerini tatmin etmesi durumu söz konusu. Bu nedenle kadın kaçtıkça, erkeğin daha farklı arayışlara, fetiş unsurlara yönelmesi söz konusu. O açıdan Türkiye’nin seks hayatını ancak “fetiş” olma haliyle açıklayabilirim. Türkiye’de seksi yalnızca cinsel birleşme olarak görüyoruz. Ön sevişme diye bir şey yok, hiçbir zaman olmadı.

Son dönemde alınan ürünlerde, gelen taleplerde değişen eğilimler var mı?

Kadınlar artık daha küçük penis satın alıyorlar. Orijinale yakın olsun istiyorlar çünkü. Bu yüzden büyükler hep elimde kaldı. Erkekler ise yıllardır aynı, en büyük sorunlar erken boşalma ve sertleşme. Ona göre ürünler alıyorlar.

Toplum muhafazakarlaştıkça cinsellik daha gizli yaşanıyor galiba. Bu durum size nasıl yansıyor?


Ben, iddianızın aksine, cinselliğin eskisinden de açık yaşandığına inanıyorum. Her gün parkta sevişen bir çift görüyorum, geçen gün apartmanın içinde de yakalayıp kovaladım.

ŞİŞME KADINDA BAKİRENİN DE EL DEĞMEMİŞİ


Ürünlerinizin kalitesi nasıl?

Ürünler Çin’den geliyor ama son derece kaliteli. Yani bizde öyle şişme kadın kalçaları var ki, gerçeklerinden daha güzel. Zaten sürekli yeni modelleri çıkıyor. Örneğin şişme kadında bakirenin de bakiresi var, bildiğiniz zarlı. Kamuflaj da son derece başarılı. Kimi yapay vajinaların ne olduğunu ne yaparsanız yapın dışardan bakınca anlayamazsınız, mesela el feneri şeklinde.

Peki fiyatlar?


İyi bir kalça 1100 lira. Ama masrafı kısa zamanda çıkıyor. Bu tip parça ürünler, şişme kadınların kendisinden daha çok satılıyor. İnanılmaz realistler çünkü, şişme kadında bu realistliği bulamazsınız.

“Realist kalçalar” diyorsunuz…

Evet, kesinlikle çok realistler.

Röportaj daha absürd bir yere gitmeden, size göre hangi ürünler işe yarıyor, hangileri yaramıyor?


Bana göre cinsel performansı artırıcı haplar spreyler işe yaramıyor. Bunun tamamen psikolojik olduğuna inanıyorum. Sevişirken elektriği, kirayı düşünürsen tabii ki tatmin olamazsın. Öte yandan penis büyütücü ürünlerin düzenli kullanıldığı takdirde 3 santime kadar büyüttüğünü biliyorum.

ANADOLU’DAN KALKIP BURAYA GELİYORLAR


Anadolu’da da seks shop var mı?


Anadolu’da seks shop yok. İnternet siparişi de gitmiyor oralara. Yalnızca büyükşehirlerde seks hoplar var. Anadolu’daki insanlar buralara gelip satın alıyorlar.

İstanbul’a son yıllarda yoğun bir şekilde Arap, İranlı turistler geliyor. Bu gruplar içerisinde size gelen var mı?

Var. Onlar daha çok fantezi ürünler satın alıyorlar. Eğer havaalanından geçerken belli olmayacak olsa eminim daha çeşitli ürünler alırlardı.

Hangi dönemlerde daha çok satış yapıyorsunuz?


Daha çok kışın satış yaparız. Ramazan’da pek satış olmazdı eskiden ama artık o da değişiyor. Cumartesi günleri yoğun olur.

Bir de helal seks shoplar var?


Haşemanın suda vücuda yapışıp daha tahrik edici olması gibi mi? Türkiye’de bu iş yılda ne kadar ciro yapıyor?

250 milyon lira civarında.