Zabıtayı bayıltana kadar döven Tayfun Karali, Sivas katliamı sanıklarının avukatı çıktı

Zabıtayı bayıltana kadar döven Tayfun Karali, Sivas katliamı sanıklarının avukatı çıktı

İBB'de Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, bir zabıtaya önce bağırdı sonra da tokatladı. Zabıta çalışanıysa ekmek parasından olmamak için onca hakaret ve dayak karşısında esas duruşunu bozmadı. İnfial yaratan Tayfun Karali'nin Sivas katliamı davası sanıklarının avukatı olduğu ortaya çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı yaptığı Tayfun Karali, bir işçiye defalarca tokat atması ve işçinin bayılmasına neden olması sonrası büyük tepki çekti.

SİVAS KATLİAMI SANIKLARININ AVUKATI ÇIKTI!

Bu vicdansızlığı yapan Tayfun Karali'nin Sivas katliamı sanıklarının avukatı olduğu ortaya çıktı. 2 Temmuz 1993, bir katliam tarihi olarak hafızalara kazınmıştı. O gün, Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılmak için Sivas'a giden aydın ve sanatçılardan 33'ü, kaldıkları otelin yakılması sonucu hayatını kaybetmişti. Olayda iki otel görevlisi de yaşamını yitirmiş, iki saldırgan da ölmüştü.

HIZLA YÜKSELDİ

1995 yılında Refah Partili Fatih Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak belediyecilik yapan Karali, 1995-1999 yılları arasında Fatih Belediyesi’nde görev yaptı.

Tayfun Karali, 1999 yılında Fatih Belediye Başkanlığı görevi için aday oldu. 1999 Yerel Seçimleri sonrasında, Mayıs ayı itibari ile Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı olarak memuriyete geri döndü.

Karali'nin bizzat kurucusu olduğu sivil toplum örgütleri; İstanbul Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı, KOCAV, Mazlumder İstanbul Şubesi ve Balat Eğitim Spor Kültür Derneği.

Bir süre güreş de yapan Karali, aynı zamanda 2000-2002 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Asıl dikkat çekici başlıklardan biri de 23.08.2004 – 05.05.2011 tarihleri arasında İstanbul Darülaceze Müdürlüğü görevini yürütmesi oldu...