Yiğit Bulut: Bugün 'Evrim lobisinin' bilim diye anlattığı...

Star yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, evrenin nasıl başladığına dair bir açıklama sunan teorilerden en bilindik olanı "Büyük Patlama Teorisi" hakkında köşesine taşıdı.

Yiğit Bulut: Bugün 'Evrim lobisinin' bilim diye anlattığı...

Star yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, evrenin nasıl başladığına dair bir açıklama sunan teorilerden en bilindik olanı "Büyük Patlama Teorisi" hakkında köşesine taşıdı.

25 Şubat 2018 Pazar 13:06
Yiğit Bulut: Bugün 'Evrim lobisinin' bilim diye anlattığı...


Bulut,  "Bugün 'Evrim lobisinin' bilim diye anlattığı ve 'bir yerden başlamak lazım, öncesini sorma' diyerek daha ilk dakikada tıkandığı 'patlama teorisi', sadece bir varsayım" dedi.

Bulut'un "Bu 'bilim' olamaz!" başlığıyla (25 Şuabt 2018) yayımlanan yazısı şöyle:

'Big Bang' varsayımı rahatsız etmiyor ama “YARATAN” deyince bazılarında derin rahatsızlık yaratıyor! “Rastgele ortaya” çıkmak gibi bir saçmalığı “YARATILMIŞ” olmaya tercih edip de adına “bilim” dedikleri zaman o noktada kopuyorum… 

Sevgili dostlar, bu ülkede yıllarca “nişasta bazlı şeker” gibi “Darwin-Evrim” saçmalığını da ele alan programlar yaptım. Amacım çok açıktı; aynen NBŞ gibi yayılan “maneviyatsızlaştırılmış insan” projelerine set olmak, elimden geldiğince durdurmak… 

Bugün Pazar ve izninizle "siyaset ve ekonomiden" koparak "EVRİM" konusuna girmek ve geçtiğimiz dönemlerden kalan bazı izlenimlerimi de aktarmak istiyorum... 

Sevgili dostlar, dünya üzerinde özellikle "yeni dünya düzenine uygun köksüz-özsüz" insan "oluşturma" projesinin en önemli parçası olan "evrim pompalaması" ile ilgili yazılarım sonrası "evrimi”-“YARATILMAYA” tercih eden okuyucularım" bana hep şunu sordular: Evrimi sorgularken kurduğunuz ana yapıda ve özellikle kavramı çürütürken neden “YARATAN” ve özellikle "yaratıcı zekâ" kavramına ihtiyaç duyuyorsunuz? 

Ben de onlara şu karşı tezle cevap verdim ve hâlâ aynı noktadayım: "Bilimsel olmamakla" yargıladığınız "YARATAN-yaratıcı zekâ" fikrinin yerine koyabileceğiniz başka bir "kavram", başka bir mantıklı teziniz var mı? Einstein'ın "ilk itici güç" olarak tanımladığı, benim yazılarımda "yaratıcı zekâ" olarak kullandığım kavramın yerine koyduğunuz "big bang" bilimsel olarak "daha mı ispatlanabilir"? Patlama sonrası "rastgele oluşum sizi tatmin ederken", YÜCE ALLAH TARAFINDAN YARATILMIŞ olmak, sizin için neden bu kadar kabul edilemez! 

Sevgili dostlarım, o dönemde ne zaman “YARATAN” kavramını kullandım, "mürteci" suçlamasına kadar giden bir damarın harekete geçtiğini fark ettim ve en önemlisi şunu gördüm; "evrim saçmadır" demenin de bu ülkede "kolay olmadığını" ve evrim lobisinin çok yol aldığını üzülerek gözlemledim... BUGÜN DURUM FARKLI! Darwin-Evrim saçmalığını yaymaya çalışıp, “maneviyatı zedelenmiş insan” projesine adam toplayanlar YENİLDİ! 

Sevgili dostlar, yazılarımda ben "YARATILMAMIZI” sıfır noktası kabul ediyorum, karşı tezi savunanlar "big bang-büyük patlama" diyorlar! Diyorlar ve "beni suçladıkları" mantığı bir türlü açıklayamıyorlar; "ilkel" olmakla suçladıkları GÖRÜŞLERİME KARŞI "big bang" yani durup dururken "büyük bir patlama olduğuna" inanmak, "YÜCE YARATAN’a" inanmaktan neden daha "mantıklı" o günden bugüne anlamış değilim… 

Sonuç: Aynı soruyu sizlere de soruyorum; "aniden patlama oldu" sonrasında "sulardan hayat başladı" gibi bir açıklama, "YARATAN” ve yaratıcı zekâ" kavramından neden daha "laik", neden daha bilimsel? Bu noktada konuyu biraz daha zorlayalım ve yeni bir soru soralım: Varsayalım patlama oldu! Peki neden patlama oldu? Patlamadan önce ne vardı? Patlama "neyin" içinde gerçekleşti? Sebep-sonuç döngüsü neydi? Bu soruların cevaplarını, "Evrim sorgulanamaz, kabul edilir, bu bilimdir" diyenlerden asla alamadım, hâlâ da almış değilim! 

Son söz: "Evrim sorgulanmaz, kabul edilir" diyenler, bir "sıfır" noktası lazım diye başlayıp devam ediyorlar… Tamam bir "noktayı başlangıç referansı" olarak kabul etmemiz lazım! Ben de bu noktada soruyorum, tamam kabul edelim; siz "patlama" deyin, ben de "YARATAN”! 

ÖNEMLİ NOT: Bugün "Evrim lobisinin" bilim diye anlattığı ve "bir yerden başlamak lazım, öncesini sorma" diyerek daha ilk dakikada tıkandığı "patlama teorisi", sadece bir varsayım! Patlamanın sebep-sonuç ilişkisi "tamamen muamma" ve o noktada varsayım dahi ortaya konamıyor, tanımlanamıyor! Evrim kavramına, daha doğrusu "big bang" ve "rastlantısal ortaya çıkış" tezlerine "bu gözle" bakınca "insanlığın neyin içine" çekilmek istendiği de bence AŞİKÂR! Bilim, her şeyi açıklayacak ve "inanç-iman" gibi "özelliklerimiz" kaybolacak diye bir çıkarım da son derece sakıncalı ve yanlış! İnsan "düşünen ve inanan" bir "dinamik" sistemdir! Sadece "düşünerek" ve "2 kere 2" çıkarımları üstünde "insan" olamaz! Bilim "ana motorlarımızdan" biridir ama "tek motorla" yol alınmaz! İnanmayan insan, "YENİ DÜNYA DÜZENİNİN" yaratmak istediği "vatandaş" tipidir ve "turbo kapitalizm", "köksüz insan modelini" tamamlamak için "evrim ve rastgele ortaya çıkış" gibi tezleri pompalar! 

DİKKAT EDELİM! DEVAM EDECEĞİZ! 

Son Güncelleme: 25.02.2018 14:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zübük. 2018-02-25 13:26:25

jölelim, senin uzmanlik alanin kivirtma ve yalakalik. bilimsel konulari birak senin harcin degil!

Avatar
Aliço 2018-02-25 14:41:38

Bir yahudi evrim der, başka yahudi Allah der, biri sağ der, diğeri sol der, biri sınırsız sapkınlığı savunur, öteki katolik yaşamı... insanları ayrıştırma, çatıştırma iyi prim yapıyor. boşuna bütün dünyayı inek gibi sağıp en zengin olmadılar. şimdiki hedefleri de dünyayı tek elden dijital olarak yönetmek.

Avatar
Nazmi ÖLMEZYİĞİT 2018-02-25 17:19:15

Bulut Efendi,
4.5 Milyar yıllık evrende 50 bin yıllık bir canlısın. Şu an inandığın din senden 10.000 yıl önce yaşamış bir insanın gökyüzüne bakarak keşfettiği inancın günümüze kadar evrilerek geldiği başka bir formudur. Dinler tarihini araştır sana neyin nereden geldiğini anlatsın. (Alıntı. Prof. İlber Ortaylı)
BİRİLERİNİN gözüne gireceğim diye de bu kadar öykünme. Başın ağrıdığı zaman doktora gittiğini unutma. Bilim yoksa tüm dünyta bir hiçtir. Bunu da aklından çıkarma olurmu.

Avatar
Kemal Devtürk 2018-02-25 17:21:12

Jöle saçli suratinda meymenet olmayan degerli bos kafali kardesim, senin kafan yalakaliktan çürümüs, bu nedenle sen bu konularai anlayamazsin. Sen RTE nin yalakaciligina devam et.

Avatar
Mehmet 2018-02-25 14:05:49

Allah zülüm edenleri, hak yiyenleri kurani kerimde lanetlemiştir. Siz öldüğünüzde Allah yanında nasıl hesap vereceğinizi bir düşünün. Selamlar

Avatar
kör saatçi 2018-02-25 15:29:56

çok yanlışı var,evrim teorisi evrimin neden ve nasıl olduğunu açıklar,tıpkı atom teorisinin atomun yapı ve hareketlerini açıkladığı gibi,evrimin seçlim mekanizmaları ise tam tersidir tesadüfün,ve de bugün evrim ancak yerçekimi kadar kuşkuludur,bilim dünyasını az çok takip eden biri bilir bunu,mesela bakın dünyanın en iyi ünilerine okadar bölüm çalışma alanı var evrimsel biyolojiye dair,insan evrimi biyollojisi,evrimsel genetik,evrimsel psikoloji gibi,evrim modern biyolojinin temelini oluşturur bugün;
https://evrimagaci.org/article/tr/madem-evrim-yok-bu-fakulteler-neden-hala-var

big bang ile ilgili yazdığına da cevap,aslında kendini çürütüyor tanrı nereden geliyor madem big bang gelemezse,hawking'in de dediği gibi big bang'in öncesinde ne vardı sorusu kuzey kutbunun kuzeyinde ne vardı demeye benzer;

alfa-sorgulama.blogspot.com/2014/03/kelam-kozmolojik-kant.html