01 Nisan 2015 Çarşamba
Bizi takip edin

Melih Gökçek, profesör ve eşini hedef gösterdi

Melih Gökçek, ODTÜ'den ve iki mahallenin ortasından geçmesi plânlanan otoban projesine karşı çıkan profesörleri "kışkırtıcı" ilan ederek, hedef gösterdi.
Melih Gökçek, profesör ve eşini hedef gösterdi
Gündem - 2 Mart 2015

ANKARA- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’den geçmesi planlanan otoban projesine tepki gösterenlere dair Twitter’da “ODTÜ’de sırf ideolojik nedenlerle bu hizmeti engellemeye çalışanlar var” dedi.

“Bazı kışkırtıcılar insanları tahrik ediyor” diyen Gökçek, Çiğdem ve 100. Yıl Mahalleleri adına Anakent Belediyesi ile görüşmeler yürüten Ali Gökmen ve eşi İnci Gökmen’i hedef göstererek, “Bize yapılan ihbarlara göre bu kışkırtıcılığı ODTÜ’de kimya bölümündeki Prof. Ali Gökmen ve eşi yapmaktadır. Bu çiftin evleri Şirindere’de olması işin bahanesidir. Gerekçe olarak oradan geçecek trafiğin gürültüsünden rahatsız olmalarıdır” ifadesini kullandı.

yesilgazete.org’da yayınlanan habere göre; Gökçek, ODTÜ Ormanı’ndan geçecek 40 metre genişliğinde ve 8 şeritli otoban projesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Gökçek, ormanın içinden geçecek yolun 4 kilometre olacağını belirtirken 2 kilometrelik bölümünün 1 buçuk aya kadar biteceği bilgisini verdi. Projeye ilişkin, “200 metre uzunluğunda viyadük, 500 metre uzunluğunda 30 metre yüksekliğinde toprakerme duvar, 150 metre ardgerme köprü yapılıyor” diyen Gökçek, “ODTÜ kısmında ise (2 km) 150 metre viyadük ve U altgeçit yapılacak. Ayrıca 200 civarında ağaç taşınacak” ifadelerini paylaştı.

“BAZI KIŞKIRTICILAR TAHRİK EDİYOR”

Gökçek, bu açıklamarının ardından ODTÜ Ormanı’ndan geçecek yola ilişkin ağaç kıyımı yapılacağı belirtilerek düzenlenen protesto gösterilerine de yanıt verdi. Gökçek, “ODTÜ’de sırf ideolojik nedenlerle bu hizmeti engellemeye çalışanlar var” dedi. “Bazı kışkırtıcılar insanları tahrik ediyor” diyen Gökçek, Çiğdem ve 100. Yıl Mahalleleri adına Anakent Belediyesi ile görüşmeler yürüten Ali Gökmen ve eşi İnci Gökmen’i hedef gösterdi. Gökçek, “Bize yapılan ihbarlara göre bu kışkırtıcılığı ODTÜ’de kimya bölümündeki Prof. Ali Gökmen ve eşi yapmaktadır. Bu çiftin evleri Şirindere’de olması işin bahanesidir. Gerekçe olarak oradan geçecek trafiğin gürültüsünden rahatsız olmalarıdır. Buna karşılık bu durumdan rahatsız çevre halkı da bir an önce bu bulvarın bitirilmesini istemektedir. Çünkü bulvar bitince hem trafik rahatlayacak hem de oradaki evlerin değeri artacaktır” dedi.

Gökçek “Burada olay çıkması halinde” diyerek başladığı sözlerini, “Olayları kışkırtmaya çalışan kişilerden şikayetçi olacağız kuşkusuzdur. Ayrıca olabilecek menfi bir olaydan kışkırtıcılar direkt sorumludur” ifadeleriyle sonlandırdı.

HABERİ PAYLAŞ :
İLGİLİ HABERLER
Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit oldu
İstanbul Adliyesi’ndeki rehine operasyonunda ağır yaralı olarak kurtarılan Savcı Mehmet Selim Kiraz tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti.
Adliyede operasyon başladı!
Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Selim Kiraz’ın rehin tutulma olayında operasyon düğmesine basıldı. İlk olarak saat 20.25′te adliyenin altıncı katından patlama sesi ...
Hastanede akıl almaz olay
İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’nde bulunduğu iddia edilen bir kadın, hastane koridorunda dışkısını yaparak, olay yerinden ayrıldı. HİÇBİR ŞEY BİLİNMİYOR Görüntülerde, koridora dışkısını ...
Genelkurmay’da alarm!
Özellikle Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri'nin kullandığı radar, haberleşme ve seyrüsefer sistemleri üzerinde engelleme, parazit ve kesintiye neden olan bu ...
Teröristin kimliği belli oldu
Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’na girip Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan kişilerden birinin Ş.Y olduğu ileri ...
Teröristlerin arabuluculuk yapmasını istediği vekilden ilk açıklama
Berkin Elvan davası Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan DHKC'lilerin kendileri için arabuluculuk yapmasını istedikleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin ...

KÖŞE YAZARLARIMIZ

Yılmaz Polat « Yurt Gazetesi
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!