'Bunlar hiçbir siyasi partiyi temsil etmiyor'

'Bunlar hiçbir siyasi partiyi temsil etmiyor'

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray geçtiğimiz gün Adalet ve Kalkınma Partili oldukları iddia edilen bir grup tarafından saldırıya uğrayan CHP Konak Koordinasyon Merkezi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Adalet ve Kalkınma Partili olduğu iddia edilen bir grup CHP Konak Koordinasyon Merkezi’ne saldırıda bulunmuştu. İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray Koordinasyon Merkezi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Buruşçu tarafından karşılanan Çıray “CHP Konak Seçim Ofisine saldıranları kınıyorum. Seçimler her zaman bayram havasında yaşanmalıdır. Türk milletinin 1946’dan beri deneyimleri bunu sağlayacaktır. Daha önce İstanbul’da bize de ağır saldırı düzenlediler. Hayati tehlikeler geçirdik.Bu nedenle siyasi parti temsilcileri bu kendini bilmezlere karşı dikkatli olmalıdır.CHP’ye saldıran bu kişilerin Adalet ve Kalkınma Partisini temsil ettiklerine inanmıyorum. Ayrıca İzmir’in başarılı Emniyet Müdürü’nün bu konudaki hassasiyetini de biliyoruz. Çağdaş demokrasinin en belirgin özelliklerinden kavgasız ve gürültüsüz olması gerekiyor. Medeniyetin ve yeniliklerin öncüsü olan İzmir’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. “ diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Buruşçu “Sayın Aytun Çıray’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kişilerin AKP’yi temsil ettiğini düşünmüyorum. Yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.