Çankırılı Boris, İngiltere'yi birbirine kattı

Çankırılı Boris, İngiltere'yi birbirine kattı

İngiltere’de Boris Johnson’ın Başbakanlık koltuğuna oturmasının ardından 8 bakan istifa ederken, 6 bakan da görevinden alındı.

Yurt Haber Merkezi

Emperyalizm düşkünü ve Milli Mücadele karşıtı Ali Kemal'in torunu olan, Ali Kemal'in Çankırılı olması nedeniyle yandaş mahallenin "Çankırı'dan geldi, İngiltere'yi fethetti' diye çıldırdığı yeni Başbakan Boris Johnson, göreve gelir gelmez ortalığı karıştırdı.

İngiltere'de Boris Johnson'ın Başbakanlığa atanmasıyla Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Ulaştırma Bakanı Chris Grayling, Maliye Bakanı Philip Hammond, Uluslararası Kalkınma Bakanı Rory Stewart, Adalet Bakanı David Gauke ve Kabine Ofisi Bakanı David Lidington kabinedeki görevlerinden istifa etti.

Beceri ve Uygulamalı Eğitimden Sorumlu Anne Frances Milton ile İngiltere'nin Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Bakanı Alan Duncan da önceden kabinedeki görevlerinden daha önce ayrılmıştı.

İLGİLİ - Emperyalizm düşkününün torunu kazandı, bayram yapması Kuzu'ya kaldı 

İSTİFA EDEN BAKAN SAYISI 8'E YÜKSELDİ
Son istifalarla birlikte kabinede görevinden istifa eden bakan sayısı sekize yükseldi.

Johnson Savunma Bakanı Penny Mordaunt, Eğitim Bakanı Damian Hinds, Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox, İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Greg Clark, Kuzey İrlanda’dan Sorumlu Devlet Bakanı Karen Bradley ve İskoçya’dan Sorumlu Devlet Bakanı David Mundell ile Muhafazakar Parti'nin Avam Kamarası Lideri Mel Stride da görevden alındı.