Anaokulu çocukları camide

Anaokulu çocukları camide

İstanbul'da anaokulu öğrencileri namaz şenliği adı altında Ataşehir Mimar Sinan Cami'ne götürülerek namaz kıldırıldı.

Anaokulunda eğitim gören yaklaşık 2 bin çocuk, Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde bu yıl 3’sü düzenlenen namaz şenliğine götürüldü. Cihan haber Ajansı’nın geçtiği haberde çocukların başında bulunan çarşaflı kadınlar da dikkat çekti.

Mutlu Şirinler Çocuk Evi ile İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde organize edilen şenliğe 45 ana okuldan 2 bin minik öğrenci katıldı. Namaz şenliği nedeniyle cami renkli malzemelerle süslendi.
Sıra halinde camiye getirilen miniklere önce Besmele ve Salavat çekme egzersizleri yaptırıldı. Daha sonra cemaat eşliğinde öğle namazı kılındı.
Öğretmenlerin ve vatandaşların da katıldığı toplu namazdan sonra miniklere çeşitli hediyeler verildi.

Şenlik hakkında bilgi veren Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, amaçlarının çocuklara namazı ve camiyi sevdirmek olduğunu söyledi.
 TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır" diyerek, "Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" şeklindeki sözlerini akıllara getirdi. 
Öteyandan, Cumhur başkanı Erdoğan, başbakan olduğu 2012 yılında kendisi için “Dindar değil, din tüccarı” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Dindar nesil yetiştireceğiz. Muhafazakar demokrat partisi kimliğine sahip bir partiden ateist bir gençlik yetiştirmesini mi bekliyorsun?” yanıtını vermişti.