28 yıllık dev mühendislik şirketi iflas etti

28 yıllık dev mühendislik şirketi iflas etti

28 yıldır faaliyet gösteren dev mühendislik şirketi iflas bayrağını çekti.

Türkiye’de 28 yıl boyunca faaliyet gösteren mühendislik şirketi iflas etti.

5e494f7177e5b.jpg

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde faaliyette bulunan bir makine şirketi, ekonomik sıkıntılar yüzünden iflas ettiğini açıkladı.

OMTİS MÜHENDİSLİK MAKİNA İFLAS ETTİ

Kocaeli'de 1996’dan beri faaliyet gösteren Omtis Mühendislik Makine şirketi, ekonomik zorluklar nedeniyle iflas kararı aldı. İflas kararı, Kocaeli İcra Dairesi tarafından yayımlanan resmi ilanda yayımlandı.

akcansa-cimento-5014.jpeg

2024 yılının Şubat ayında iflas eden şirketlerin birçoğu, toptan ve perakende ticaret ile motorlu taşıt ve motosiklet onarımları alanında faaliyet gösteren şirketler oldu. Ayrıca, imalat ve inşaat sektöründe de faaliyet gösteren birçok şirket iflas kararı almıştı.

asdasdasdsad.jpg

Türk firmaları arasında iflas edenler arasında Tamtad Konserve, Taham İnşaat, Ekol Asansör, Dokur Tekstil, Çınar Konserve, Folyopak Ambalaj, Sed Geri Dönüşüm, Elimsan, Ege Botanik, Boiz Makine, Mandıracı Amca ve Euro Trans gibi Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren şirketler de bulunuyor.

2024'ün ilk iki ayında kurulan şirket sayısı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12.2 artış gösterirken, gerçek kişi ticari işletme sayısı yüzde 28.9 azaldı.