3 bin birden fırlayacak! Ünlü ekonomist bombayı ortaya bıraktı

3 bin birden fırlayacak! Ünlü ekonomist bombayı ortaya bıraktı

Ünlü ekonomist 3 bin birden artacak diyerek yeri yerinden oynattı. Duyanlar ise akın akın onu satın alıyor.

Altın ve finans piyasaları uzmanı Atilla Yeşilada'dan yatırımcılara çok kritik uyarılar peş peşe geldi. Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada yatırımcılar için önemli olan detayları tek tek açıklandı. 

bank-number-usa-bills-dollar-1232-3931.webp

Yeşilada, son dönemde borsadaki büyümeye dair önemli bir uyarıda bulunarak tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu.

BORSA'DA REKORLAR KIRILIYOR

TL varlıklara ilginin arttığı, politika faizlerinin yüzde 50'nin üzerine çıkmasıyla yatırımcıların borsaya yöneliminin de arttığı söyleniyor. TL mevduat faizlerinin yüzde 60'lara çıkmasıyla birlikte Borsa İstanbul'da hisselere olan talebin arttığı gözlendi. Borsa yakın zamanda 10 bin sınırını aşarak rekor kırdı.

rgmfm2u7mkcfabinyi9fxw.webp

HİSSE SENETLERİNE İLGİ ARTACAK

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasıyla sıcak para akışının devam edeceğini, hisse senetlerine ilginin artacağını, borsaya büyük sermaye girişi yaşanacağını düşünüyor. Borsanın değerinin 12 bin dolar seviyesinde olacağını ancak yıl sonuna kadar kademeli olarak 15 bin dolara çıkacağını öngörüyor.

Hisse senetlerinde yaşanan artışların ardından borsanın rekor kırdığını söyleyen Atilla Yeşilada, şunları söyledi:

ekran-goruntusu-2023-06-07-165203.png

"15 BİN DOLARA ULAŞACAK"

"Türkiye gri listeden çıktıktan sonra sıcak para akışı devam edecek. Son dönemde hisse senetlerine yatırımcı ilgisinin arttığını görüyoruz. Bu da borsaya ciddi bir sermaye akışı olacağını gösteriyor. Borsanın değeri artacak" " evet "12 bin dolar da ama yıl sonuna kadar yavaş yavaş 15 bin dolara ulaşacak." dedi.