6 şirketten yatırımcılarına temettü ödemesi

6 şirketten yatırımcılarına temettü ödemesi

Bu hafta 6 şirket yatırımcıları için temettü ödemesi yapacak. İşte ödeme yapacak hisseler.

Borsa İstanbul'da (BİST) bu hafta tam 6 şirket yatırımcılarına temettü ödemesi yapacak. Hisse yatırımcılarına kar payı ödenecek. Peki, Borsada temettü ödemesi yaparak hissedarlarının yüzünü güldürecek şirketler hangileri?

kayse-temettu-karari.webp

KAYSERİ ŞEKER(KAYSE)

27 Kasım - 1 Aralık haftasında, listemizde ilk sırada yer alan ve hissedarlarına temettü ödemesi yapacak ilk şirket Kayseri Şeker (KAYSE) olarak öne çıkıyor. KAYSE, 2023 yılı içindeki 2. taksit temettü ödemesini gerçekleştirecek. 28 Kasım Salı günü yatırımcılarına temettü ödemesi yapacak olan KAYSE, pay başına net 0,2140592 TL kar pay dağıtacak. Yüzde 0.84 temettü verimine sahip olan firmanın temettü detayları, şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklandı.

kardemir-hisse-temettu-001.webp

KARDEMİR A (KRDMA), KARDEMİR B (KRDMB), KARDEMİR D (KRDMD)

Kardemir Karabük Demir Çelik bünyesindeki A,B,D grubu hisseleri için pay başına net 0,0986841 TL temettü ödemesi yapacak. 3 Mart 2023 tarihinde şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında, temettü ödemelerinin 2 taksitle yapılması kararlaştırılmıştı. Kardemir Karabük ise 28 Kasım Salı günü itibariyle 2. taksit temettü ödemelerini hissedarlarına yapacak. KRDMA, KRDMB, KRDMD payları, 1998 yılından bugüne kadar yatırımcılarına 10 defa temettü ödemesi yaptı.

ozsub-temettu-2.webp

ÖZSU BALIK (OZSUB)

30 Kasım Perşembe günü kar payı dağıtımında bulunacak şirketler bir diğeri ise Özsu Balık Üretim (OZSUB) olarak öne çıkıyor. Temettüde 4. taksit ödemelerini gerçekleştirecek olan OZSUB, yatırımcılarına pay başına net 0,0596532 TL ödemede bulunacak. Yüzde 1.87 temettü verimine sahip olan OZSUB 4. taksit temettü ödemesini hissedarları merakla bekliyor.

lkmnh-temettu.webp

LOKMAN HEKİM (LKMNH)

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık (LKMNH), kesinleşen nakit kâr payı hak kullanım tarihini 30 Kasım olarak duyurmuştu.

Perşembe günü yatırımcılarına temettü ödemesi yapacak olan LKMNH, pay başına net 0,2062499 TL kâr payı ödeyecek.

LKMNH'nin temettü verimliliği ise yüzde 2.19 olarak hesaplanıyor.