Altın kahini köşeyi döndürecek yatırımı açıkladı

Altın kahini köşeyi döndürecek yatırımı açıkladı

Altın kahini o yatırım aracını işaret ederek "Buna yatırım yapan çok kazanacak" dedi.

Ünlü ekonomist Fatih Tonguç, kazandıracak yatırım aracının hangisi olduğunu açıkladı.

0x0.jpg

Elindeki nakit parayı hangi yatırım aracında değerlendireceği konusunda tereddütleri olan milyonlarca yatırımcı için altın niteliğinde bir tavsiye ekonomist Fatih Tonguç'tan geldi. 

gold-silver.jpg

Ortadoğu'da kaynayan kazan, İran ve İsrail arasındaki gerilim altındaki yükselişe sebep oldu. Bu gerilimin şu an için yumuşaması ile beraber altın düşüşe geçti. Fakat son günlerde yeninden toparlandı. Anlık olarak ons altın 2 bin 438 dolardayken gram altın ise 2 bin 521 TL seviyesine geldi.

image-1663077777.jpg

GÜMÜŞTEKİ ANİ ARTIŞ

Gümüş fiyatlarının düşük olması ise yatırımcılar tarafından dikkat çekiyordu. Ancak gümüşün gramının seviyesinin 30 TL'den 32 TL'ye yükselmesi de gözden kaçmadı. Gümüşteki bu ani artışın devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Bu konuda uzman isimler de açıklamalarını paylaşıyor.

ALTIN GÜVENLİ LİMAN

Ünlü ekonomist Fatih Tonguç, altın ve gümüş hakkında çarpıcı söylemlerde bulundu. Altın yatırımının pozitif olabileceğini daha önce söylediğini hatırlatan Tonguç, “Altın güvenli liman etkisini devam ettiriyor” dedi.

silver-to-gold-ratio-848x395.jpg

"GÜMÜŞ DEHŞET FIRLADI"

Gümüş tarafına da değinen Tonguç, “Gümüş dehşet fırladı. 11 yılın zirvesine çıktı. Nisan ayında onaya gelen değerli metaller alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerekir şeklinde bir ifade kullanmıştık ve gümüş bu hafta en fazla kazanan değerli metal oldu. Hem Borsalar hem ta tarafı gümüş altın vesaire Bunlar da alıcılı oldu” ifadelerini kullandı.