Altın ve dolar kahini tarih vererek uyardı! Sakın ha...

Altın ve dolar kahini tarih vererek uyardı! Sakın ha...

Altın piyasası uzmanı İslam Memiş'ten altın ve dolar yatırımı yapan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş dikkate değer açıklamalarda bulunarak yatırımcıları bir kez daha tarih vererek uyardı.

31-aralik-altin-fiyatlari-ne-kadar-ceyrek-altin-14635703-4031-amp.jpg

Altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları yükselişe geçecek mi? Tüm soruların cevabını Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yanıtladı. İşte detaylar...

İslam Memiş, altın fiyatlarındaki hareketlilik ile birlikte gram ve ons altının seyrinin nasıl devam edeceğini değerlendirdi ve yatırımcıları tarih vererek uyardı. Memiş altında düşüşün devam edeceğini şu sözlerle duyurdu:

altin-1.jpg

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA DA DEVAM EDECEK"

"Özellikle geçen hafta 1190 lira seviyesine kadar yükselen serbest piyasalarda test edilen gram altının bugünün 10 lira geri geldiğini gördük. Ancak bu yeterli mi? değil. Yine bu düşüşlerin ben devam edeceğini düşünüyorum. 

Sabah saatlerinde altının ons fiyatı 1929 dolar seviyesine kadar yükselmişti şu anda 1914 dolar seviyesinde. Teknik olarak 1911 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılırsa benim beklediğim 1850 dolar seviyesine tekrar gündeme gelebilir. Ancak 1911 dolar seviyesi üzerinde tutulursa yukarıda 1950 dolar seviyesi var. 1850-1950 bu bant aralıklarını sürekli olarak takip etmemiz gerekiyor. Ama ibre hangisinden yöne derseniz ben yine kişisel beklentimi söylüyorum yani 1850 dolar seviyesine kadar bir geri çekilmemin mümkün olacağını ve kar satışlarının önümüzdeki haftalarda da tekrar devam edeceğini tahmin ediyorum."

623812fce4bfdd1818b11aa2.webp

ELİNDE DOLARI OLANLARIN DİKKATİNE

İslam Memiş, altının ons fiyatındaki düşüşle birlikte elinde doları olanları da uyardı:

"Elinde dolar bulunan yatırımcı ons altını takip ediyorsa 1911 dolar seviyesini yakından takip etmesi gerekiyor. Geçen haftaki uyarılarda altının ons fiyatının bir geri çekilme bekliyorum bu geri çekilmeler teknik olarak aşağı yönlü düzeltmeler de 2 hafta boyunca sürebilir dikkat edin uyarılarım vardı. Bu uyarılarım halen geçerliliğini koruyor. Yukarıda 1950 dolar direnci her ne kadar olsa da aşağıda ben destek seviyelerinden alımın daha mantıklı bi karar olduğunu düşünüyorum."
sh1xtvczs0wlumym0ra6tg.webp