Altında yeni bir dönem başlıyor! Ünlü ekonomist fırsatı kaçıranlara seslendi

Altında yeni bir dönem başlıyor! Ünlü ekonomist fırsatı kaçıranlara seslendi

Ekonomist Remzi Özdemir, altında fırsatları kaçıranlar için müjdeli haberi verdi. Özdemir, altını olan ya da altın almak isteyenlerin bilmesi gerekenleri sıraladı.

Ekonomist Remzi Özdemir, altında yeni döneme işaret etti. Altın sahibi olanlar ya da altın almak isteyenlere seslenen Özdemir, bilinmesi gerekenleri aktardı.

615bd4c517aca91fa44f2a9a.jpg

ALTINA KAYACAKLAR

Altının güçlü seyrinin süreceğini ifade eden ekonomist Özdemir, paranın diğer varlıklardan çıkıp altına kayacağını anlattı. 

Altın fiyatlarının artacağının altını çizen Özdemir, "Altın tarafı çok önemli. Altın yatırımına yıllarca muhalif oldum ama şu anda altın için yeni bir dönem başlıyor. Yaklaşık 5-6 haftadır aynı şeyleri söylüyorum, daha bunlar altının ilk günleri." dedi.

altin-hjdj-cover.jpg

"YENİ POZİSYON ALINAN BİR YATIRIM ARACI"

Altına eğilimlerin başlayacağına dikkat çeken ünlü ekonomist, "Altın özellikle uluslararası yatırımcıların yeni yeni pozisyon almaya başladığı bir yatırım aracı. Çünkü diğer yatırım araçlarında ciddi anlamda fiyat artışı var ve burada özellikle yurt dışı piyasalar ons için konuşuyorum, hisse senetlerinden diğer varlıklardan çıkıp altına yönelme olacaktır. Amerikan tahvillerinden çıkan paranın ki ortada faizlerde düşüş var, bu onsa yönelimi artırıyor ve bakın altın her şeye rağmen 2 bin doların üstünde." dedi.

golden-rmb-coins-cloth-bag-1387-860.webp

"2024-2025 ALTININ YILI OLACAK"

Özdemir ayrıca, "Altında daha çok gidecek bir yol var bence 2024 ve 2025 altın yılı olacak. Altının yanında gümüş de hareket ediyor ama ana yatırım aracı olacak olan altın." ifadelerini kullandı.