Bankalardan kredi çekmeyi düşünenler dikkat! Ünlü Ekonomist faiz oranlarının düşeceği tarihi açıkladı

Bankalardan kredi çekmeyi düşünenler dikkat! Ünlü Ekonomist faiz oranlarının düşeceği tarihi açıkladı

Ünlü Ekonomist İslam Memiş, altın fiyatlarıyla ilgili yaptığı çarpıcı yorumların ardından şimdi de kredi faiz oranlarıyla ilgili konuştu. Memiş, kredi faiz oranlarının tersine döneceğini, ciddi bir düşüş yaşanacağını söyledi.

Ekonomist İslam Memiş, kredi çekmeyi düşünen vatandaşlara yönelik açıklamalarda bulundu. Memiş, kredi faiz oranlarının düşeceği tarihi açıkladı.

İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi almak isteyen vatandaşların kredi faiz oranlarının düşeceği tarihi beklemesi gerektiğini söyledi. 

KREDİ FAİZ ORANLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

2023 yılının start vermesiyle birlikte bankaların kredi vermek için bir yarış içerisinde girdiğini belirten uzman Ekonomist İslam Memiş, kredi faiz oranlarının düşeceğini ve kredi limitlerinin artacağını ifade etti. Bankalardan kullanacağınız taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi için beklenilmesi gerektiğini söyleyen Memiş, Subat ayının sonlarında doğru ciddi bir faiz indirimi olacağını açıkladı. Memiş, devletin sağladığı imkanların getirdiği kolaylıkla birlikte düşük faiz oranlarının gerçekleşeceğini söyledi. Kredi almak isteyen vatandaşların sabırlı olması durumunda bu düşük faizli krediyle kendilerini ciddi anlamda kurtaracaklarını ifade etti.