Benzine ve motorine yine geliyor!

Benzine ve motorine yine geliyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) benzin ve motorin fiyatları ile ilgili açıklama yaptı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'dan benzin ve motorin fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Sık sık zam haberini duyduğumuz akaryakıt fiyatlarında bu kez indirim bekleniyor.

closeup-fuel-nozzles-gas-station-53876-144502.webp

BENZİN VE MOTORİNDE 1 İLA 1,5 TL'LİK İNDİRİM

Yılmaz, ithal ham petrol ve işlenmiş ürünler ile ilgili ortaya çıkan fiyat avantajlarının tüketicilere yansıtılması için rafinerilere yazı gönderdiklerini açıkladı. Yılmaz, bu doğrultuda rafinerilerin yapacağı güncelleme ile benzin ve motorinde 1 ila 1,5 TL düzeyinde indirim yaşanacağını açıkladı.

elegant-woman-standing-gas-station-1157-33892.webp

EPDK, FİYAT HAREKETLERİNİ TAKİP EDİYOR

Yılmaz benzinin ve motorinin fiyatlarının serbest piyasada oluştuğunu belirterek, "Kurallar ve formül belli. EPDK olarak hem rafineri-dağıtıcı ve bayii gibi piyasa oyuncularının uygulamalarını hem de fiyat hareketlerini sıkı şekilde takip ediyoruz.

man-grabbing-fuel-nozzle-refuel-his-vehicle-53876-144803.webp

"TÜKETİCİLERE YANSITILMASI GEREKİYOR"

Özellikle bazı ülkelerden ithal edilen ham petrol ve işlenmiş ürünler rafineriler için önemli bir kar avantajına sebep oldu. Bunun tüketicilere de yansıtılması gerekiyor. Rafinerilerin gerekli adımı hızla atmasını ve marj oranını gönderdiğimiz yazı doğrultusunda güncellemesini bekliyoruz. Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1,5 TL düzeyinde bir indirim olacaktır" ifadelerini kullandı.