Buna parasını yatıran enayidir! Sakın böyle bir şey yapmayın sakın!

Buna parasını yatıran enayidir! Sakın böyle bir şey yapmayın sakın!

Buna yatırım yapan çok büyük yandı. Ünlü ekonomist yatırımcıları açık açık uyardı: Siz siz olun para kazanmak için ona yatırım yapmayın.

Ünlü ekonomist nakit parası ile yatırım yapmak isteyen milyonlara ciddi bir uyarıda bulundu. Para kazanmak için ona yatırım yapanlara seslendi ve "sakın" dedi.

KONUT FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, piyasadaki düşüşleri işaret ederek konut piyasasına ilişkin konuştu. Yeşilada, üç büyük il ve ülke genelindeki düşüşleri işaret ederek kritik açıklamalarda bulundu. Mart-Nisan verilerini inceleyen ekonomist, cari satılık konut fiyatında enflasyonun altında kaldığını gözlemledi. Verilere göre satış fiyatları ülke genelinde gerileme kaydetti.

KONUT FİYATLARINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Sahibindex Satılık Konut Piyasası Görünümü Raporu'na göre, konut fiyatlarındaki düşüş yaklaşık olarak 10 aydır sürüyor. Geçtiğimiz yıla göre fiyatlar yüzde -16,3, İstanbul'da yüzde -18,3, İzmir'de ise yüzde -15,4 oranında düşüş gözlemlendi. Başkent Ankara'daki düşüş ise yüzde -10,9 olarak paylaşıldı.

METREKARE FİYATI 28 BİN 257 TL GERİLEDİ

Konut fiyatlarındaki ucuzlamaya dikkat çeken Yeşilada, mart ayına göre cari fiyatlarda yüzde 42,1 oranında azalma görüldüğünü, ortalama satılık konut ilanı metrekare fiyatı 28 bin 257 TL'ye gerilediğini belirtti.

BÜYÜKŞEHİRLERDE KONUT FİYATLARI

Satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı İstanbul'da 39 bin 80 TL, Ankara'da 21 bin 250 TL, İzmir'de ise 32 bin 631 TL olarak paylaşıldı.

"KONUTA YATIRIM YAPAN BİNLERCE KERİZİN ACISI ARTMASIN"

Konut piyasasındaki düşüşe dikkat çeken ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, sosyal medya hesabından kritik bir uyarıda bulundu. Yeşilada açıklamalarında, 'Yorumsuz veriyorum ki, para kazanmak için konuta yatırım yapan binlerce kerizin acısı artmasın' sözlerini kullandı.