Büro personeli, şoför, temizlik görevlisi ve postacı... PTT'den personel alımı geliyor...

Büro personeli, şoför, temizlik görevlisi ve postacı... PTT'den personel alımı geliyor...

PTT çalıştay yapmak için kolları sıvadı... Büro personeli, şoför, temizlik görevlisi ve postacı alımı için hazırlıklar başlamış durumda... İşte PTT personel alımı hakkında tüm detaylar...

PTT'nin yetkili sendikası Birlik Haber Sen'in personel alımı için yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ptt2.jpg

alebimiz üzerine PTT AŞ'de dağıtım hizmetlerindeki sorunların görüşüleceği bir çalıştay düzenlenecektir

Birlik Haber Sen olarak basın açıklamalarımızda ve yaptığımız görüşmelerde vurguladığımız dağıtım hizmetlerindeki sorunlara çözüm bulma amacıyla PTT AŞ'ye yaptığımız Çalıştay önerisi karşılık bulmuştur.


Yarın sendikamızın da katılımıyla PTT AŞ Genel Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin bir çalıştay düzenlenecektir.

Amaçladığımız şey çalışanlar ve kurum adına dağıtımlarda en faydalı düzenlemenin ve çalışma standartlarının ortaya çıkmasıdır.

birlik-haber-sen-ilan.jpgbirlik-haber-sen-2.jpg

Söz konusu çalıştayda PTT personel alımı da görüşülecek ve sendika tarafından gündeme getirilecek. Dağıtımda yaşanan sıkıntılardan en önemlisi , postacı kadrosu. Postacı, şoför, temizlik, güvenlik görevlisi ve büro personeli gibi kadrolara yapılacak personel alımının yarın gündeme gelmesi ve personel alımı yapılıp yapılmayacağının netleşmesi bekleniyor.

PTT'DE EN FAZLA ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıdaki açıklamaya baktığımızda büro personeli, şoför ve postacı kadrolarına çok sayıda yeni personel alımı yapılmasının çalıştayda görüşüleceği ve bu konuda bir karar çıkacağı görüldü.