Daha önce ne görüldü ne de duyuldu! Kiracılar ev sahiplerinden para istemeye başladı...

Daha önce ne görüldü ne de duyuldu! Kiracılar ev sahiplerinden para istemeye başladı...

Türkiye'de son zamanlarda artan kira fiyatları ev sahipleri ve kiracıları karşı karşıya getirdi. Mahkemede sürecin 3 yılda sonuçlanması ev sahipleri ve kiracılar arasında yeni bir uygulama başlattı.

Artan kira fiyatları birçok ev sahibi ve kiracıyı karşı karşıya getirdi. İstediği kirayı alamayan ev sahipleri çare arıyor. Kimi evini satmak, kimi eski kiracının yerine yüksek fiyattan kiracı sokmak için dava açıyor. Davalar o kadar çok arttı ki adliyelerde dosyalar üst üste yığılmış vaziyette. 3-14 ay içerisinde ilk duruşma yapılırken o davanın sonuçlanması 2-3 yılı bulabiliyor. Hal böyle olunca bazı ev sahipleri elini cebine atmak zorunda kaldı. Bazı kiracılar da çıkmak için para istedi. Sektör temsilcileri semtine ve evine göre istenen fiyatın değiştiğini belirterek tam net bir rakamın olmadığını ifade etti.

"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY DUYMADIM"

Show Haber'in haberine göre Ankara'da yaşayan bir ev sahibi, evini satmak için kiracısıyla anlaştığını belirterek "20 bin TL istedi, ben de kabul ettim. Daha önce imkanı yok böyle bir şey duymadım" dedi.