Dev ilaç şirketinden yarım milyar liralık imza!

Dev ilaç şirketinden yarım milyar liralık imza!

Türkiye'nin önemli ilaç ve sağlık ürünleri şirketi yarım milyar liralık anlaşmanın detaylarını açıkladı.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) şirketi yarım milyar liralık anlaşmanın detaylarını yatırımcısına duyurdu.

GENIL tarafından 28 Şubat 2024 tarihinde KAP'a yapılan bildirimde GEN ile Recordati Grup Şirketleri Arasında yaptığı iş anlaşmasının imzalanması ile ilgili açıklama yapıldı.

GENIL'DEN KAP DUYURUSU GELDİ

Şirket tarafından duyurulan KAP açıklamasında;

''Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“GEN”) ile Recordati Grup Şirketlerinden, EUSA Pharma (UK) Limited, Recordati Rare Diseases, Recordati AG Rare Diseases Branch ve Recofarma İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girmek üzere münhasır distribütörlük sözleşmesi (“Sözleşme”) imzalanmıştır. Sözleşme, yenileme hükümlerine de tabi olmak üzere, 1 Mart 2028 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır.

Bu Sözleşme ile GEN, halihazırda ithal etmekte olduğu, EUSA Pharma (UK) Limited’e ait Qarziba adlı ilaca ek olarak, Cosmegen, Cystadane, Cystadrops, Cytagon, Normosang, Isturisa, Carbaglu, Signifor adlı ilaçların da Türkiye’ye ithali ve Türkiye’de satışı ve dağıtımı konusunda münhasıran yetkilendirilmiş ve bu ilaçlar için Türkiye’de tek yetkili distribütör haline gelmiştir.

Böylece, Qarziba adlı ilaca ek olarak şirketimizin ilaç portföyüne 8 yeni ilaç daha dahil edilmiştir.

Söz konusu Sözleşmenin ve sayılan ilaçların Şirketimizin 2024 yılı toplam satışlarına katkısının 500.000.000,00 TL’nin (Beş Yüz Milyon Türk Lirası) üzerinde olması beklenmektedir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup Türkçe ve İngilizce metin arasında farklılık olması halinde Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir. '' denildi.