Dolar 100 TL'yi mi görecek? Ekonomist Selçuk Geçer, doların uçuşa geçeceği tarihi açıkladı

Dolar 100 TL'yi mi görecek? Ekonomist Selçuk Geçer, doların uçuşa geçeceği tarihi açıkladı

Dolar ve altın kuru her kesim tarafından takip edilmeye devam ediyor. Ekonomist Selçuk Geçer, doların yükseleceği tarihi açıkladı.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, altın ve döviz piyasalarındaki dalgalanmaları değerlendirerek yatırımcılara kritik uyarılar yaptı.

Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesi gereken bu tavsiyeler vatandaşlara fikir veriyor. Yastık altı olarak tabir edilen, vatandaşlara göre ise, kefen ya da kara gün için kenarda tuttuğu altın ve dövizin seyri iş dünyası kadar onları da ilgilendiriyor.


Dolar, Euro, Bitcoin ve altın yatırımcıları için önemli olan bu uyarı, yatırımların da potansiyel risklerini gözler önüne serdi. Geçer'in vurguladığı önemli noktalardan biri de paranın bir gecede buharlaşabileceği riskiydi. Bu riskin farkında olarak dolar ve altın yatırımcılarının daha dikkatli ve uyanık olmaları konusunda uyardı.


Özellikle ABD Federal Rezerv'in faiz oranlarındaki artış, doların değerindeki dalgalanmaları daha da güçlendiriyor.


Altın ve dolar arasında da ilginç bir etkileşim gözlemleniyor. Doların değeri yükselirken altın fiyatları düşme eğiliminde olabilir. Ancak bu durum genellikle yatırımcıları altına yöneltirken, artan taleple birlikte altının fiyatlarının da tekrardan yükselişe geçtiği görülüyor.


Geçer'in söylemleri piyasa dinamiklerine karşı dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar kurunun 100 TL seviyelerini görebileceğini ifade etti.