Fuat Avni: 'Tam biatçı'

Fuat Avni: 'Tam biatçı'

Fuat Avni 8 Şubat'ta paylaştığı tweette Merkez Bankası'nın başkanlığına getirilen Murat Çetinkaya ile ilgili 'tam biatçı' olarak bahsetmişti.

Twitter fenomeni Fuat Avni, 8 Şubat 2016'da attığı tweetlerle gündem yaratacak paylaşımlar yapmıştı.
Merkez Bankası’nın yönetiminin ele geçirilmeye çalışıldığını söyleyen Fuat Avni, “Başçı’nın yerine, tam biatçı Murat Çetinkaya, Ahmet Faruk Aysan, Şakir Ercan Gül’den birinin getirilmesi planlanıyor” iddiasında bulunmuştu.
Fuat Avni'nin attığı tweetler şöyle;
'TAM BİATÇI MURAT ÇETİNKAYA'
En önemli kriz Merkez Bankası’nda yaşanıyor. F….., Gül ve Babacan’ın adamı denen Erdem Başçı’nın görevden alınmasını istiyor. Davutoğlu’nun Başçı’yı övmesi F…..’i çıldırttı. Ağzına gelen küfürleri savurdu. Merkez Bankası’nın kendi kontrolünde olmasını istiyor. F….., Merkez Bankası yönetimini ele geçirirse döviz kurları ve faizlerle oynayarak milyarlarca dolarlık servetine servet katacak. Başçı’nın yerine, , Ahmet Faruk Aysan, Şakir Ercan Gül’den birinin getirilmesi planlanıyor. Murat Çetinkaya Damat Berat’ın, Ahmet Faruk Aysan Bilal’in adamı. Merkez Bankası, aile bankası olacak. Merkez Bankası aile bankasına dönüşünce dolar da 4 tl olursa şaşırmayın. Zaten F….. de bunu arzuluyor.  

“MERKEZ BANKASI AİLE BANKASI HALİNE GETİRİLMEK İSTENİYOR”
En önemli kriz Merkez Bankası’nda yaşanıyor. F….., Gül ve Babacan’ın adamı denen Erdem Başçı’nın görevden alınmasını istiyor. Davutoğlu’nun Başçı’yı övmesi F…..’i çıldırttı. Ağzına gelen küfürleri savurdu. Merkez Bankası’nın kendi kontrolünde olmasını istiyor. F….., Merkez Bankası yönetimini ele geçirirse döviz kurları ve faizlerle oynayarak milyarlarca dolarlık servetine servet katacak. Başçı’nın yerine, tam biatçı Murat Çetinkaya, Ahmet Faruk Aysan, Şakir Ercan Gül’den birinin getirilmesi planlanıyor. Murat Çetinkaya Damat Berat’ın, Ahmet Faruk Aysan Bilal’in adamı. Merkez Bankası, aile bankası olacak. Merkez Bankası aile bankasına dönüşünce dolar da 4 tl olursa şaşırmayın. Zaten F….. de bunu arzuluyor.