Gözaltına alınan VeBitcoin CEO'su İlker Baş'ın son mesajı şaşkınlık yarattı

Gözaltına alınan VeBitcoin CEO'su İlker Baş'ın son mesajı şaşkınlık yarattı

Gözaltına alınan Vebitcoin'in CEO'su İlker Baş'ın Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusu sürmeye devam ediyor.

Muğla merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin'in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasından sonra gözaltına alınan şirketin CEO'su İlker Baş'ın Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusu sürüyor.

İlker Baş'ın gözaltı işlemleri sürürken, dün saat 21.43’te kendi ismiyle atılan twette, "İnsanlarımızın herhangi bir şekilde rahat etmeyi istemiyorlar. Türkiye'nin kripto dünyasında kayda değer bir pazar derinliğini yakaladığını görünce, ABD başkanı Biden, hemen sermaye geliri vergisi çıkardı. Sakin olun her şey yolunda, PANİK YOK!!#kriptoparalar #vebitcoin #Thodex” ifadeleri kullanıldı.

Gözaltına alınan Vebitcoin CEO'su İlker Baş'ın bir ülkenin daha vatandaşı olduğu ortaya çıktıGözaltına alınan Vebitcoin CEO'su İlker Baş'ın bir ülkenin daha vatandaşı olduğu ortaya çıktı

Ayrıca Vebitcoin’de yatırım yapan bazı kişiler yine Twitter üzerinden sorun yaşadıklarını ve dolandırıldıklarını söyledi.

Yine aynı isimle saat 03.24 bir tweet daha atılarak, "Vebitcoin batmadı. Panik yapmayın arkadaşlar” paylaşımı yapıldı.

Bu paylaşım üzerine bazı müşteriler, "Sistemi kapatmak müşterinin özgürlüğünü kısıtlamak, niye o zaman", "Batmadıysa böyle bir şeye niye gerek duydunuz?” diye tepkilerini dile getirdi.