Gram altın faiz kararı sonrası ne oldu? Altın kahini ne demişti? Gram altın ne olur?

Gram altın faiz kararı sonrası ne oldu? Altın kahini ne demişti? Gram altın ne olur?

Gram altın ne kadar? Gram altın yükselir mi? Gram altın düşer mi? Merkez Bankası faizi düşürdü. 200 baz puanlık faiz indirimi ile gram altın fiyatları sert yükseldi. Faiz kararıyla gram altın rekor kırarak 546 TL'ye kadar uçtu.

Gram altın ne kadar? Gram altın yükselir mi? Gram altın düşer mi? Merkez Bankası faizi düşürdü. 200 baz puanlık faiz indirimi ile gram altın fiyatları sert yükseldi.  Faiz kararıyla gram altın rekor kırarak 546 TL'ye kadar uçtu.

Merkez Bankası 21 Ekim faiz kararını 200 baz puan düşürerek yüzde 18'den yüzde 16'ye indirdi. Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar kuru ve gram altın fiyatı sert yükseldi.

Gram altın fiyatı Merkez Bankası kararı öncesi 530 TL seviyelerinden işlem görüyordu.

Merkez Bankası faiz kararının ardından gram altın fiyatları rekor kırarak 546 TL'yi gördü. 

Şu dakikalar itibarıyla ONS altın fiyatı 1781 dolar, çeyrek altın 892 TL, cumhuriyet altını 3637 TL seviyelerinde işlem görüyor. 

ALTIN NE KADAR OLACAK? ALTIN KAHİNİNDEN AÇIKLAMA 

Küçük yatırımcıyı uyaran analizleriyle dikkat çeken yorumlarda bulunan, cebinizin dostu İslam Memiş, zarar edilmemesi için son tespitini yaptı.

"Özellikle gramcılar panik alımına dikkat etmeli” diyerek 534 liraya çıkan fiyatları gören ve dayanmayarak sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan altın uzmanı İslam Memiş, "Dip kazayacaklar, sonra tutamayacaklar. Kısa vadeli düşüş öngörüm devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İSLAM MEMİŞ'TEN FLAŞ ALTIN ANALİZİ
“Panik alım yapmayın, daha da yükselecek” diyerek vatandaşların zarar etmemesi tavsiyesinde bulunan dolar uzmanı İslam Memiş, bu fiyatları riskli bulduğunu sözlerine ekledi. Öte yandan altın yorumlarıyla tanınan Borsa Kralı Nasrullah Ayan aylar önce gram altın için 640 TL hedef fiyat vermişti. Ekonomist Devrim altının kısa vadede 640 TL üstüne atmasını beklediğini söylemişti. Uzman Cihat Çiçek ise 1.000 TL hedef fiyatla zirveyi göstermişti. Peki, neden bu fiyatlardan alım yapılmaz?

Gram altının ons bazında 1.800 doları bile bir türlü göremediği, 1.775 dolar direncini kıramadığı atmosferde Türkiye fiyatları döviz yükselişinden dolayı artıyor. Aslında altın artmıyor ve dolar yükseliyor. Gram altın da doların fiyatından etkilendiği için yükseliş sürüyor. Gram altın yine 480’li rakamlardan çok kısa bir sürede 500’lere şimdi de 530’lu rakamlara çıktı. Altın Kahini İslam Memiş, düşüş trendine gireceğimizi düşünüyor. 

İlgili Haberler