Hafize Gaye Erkan'dan çizik yiyen Gizem Uzuner'in yeni adresi belli oldu

Hafize Gaye Erkan'dan çizik yiyen Gizem Uzuner'in yeni adresi belli oldu

Merkez Bankası Başkanlığına getirilen Hafize Gaye Erkan, bankanın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner'i görevden almış akabinde Uzuner TCMB'den istifa etmişti. Uzuner'in yeni adresi belli oldu.

14 Mayıs seçimlerinin ardından Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan Hafize Gaye Erkan, bankada ilk görev değişikliğine imza atarak bankanın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner’in görevden almıştı.

ekran-goruntusu-2023-11-29-162913.png

Uzuner, bu kararın ardından TCMB'den istifa etmiş yaptığı açıklamada yeni görevinin ne olacağını yakında duyuracağını söylemişti.

"DANİSTA CAPİTAL PARTNERS'A PARTNER OLARAK KATILMIŞ BULUNUYORUM"

Uzuner'den Instagram paylaşımı geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gizem Uzuner, yeni adresini şu sözlerle duyurdu:

"Değerli dostlarım ve takipçilerimle kendime dair güzel bir haberi paylaşmak istiyorum.
Kurumsal finansman danışmanlığı alanında on beş yılı geride bırakan Danista Capital Partners’a Partner olarak katılmış bulunuyorum. Sermaye piyasaları ile başlayıp medya ile gelişen, kamu hizmeti ile devam eden kariyer yolculuğumun bu evresinde, finans ve kurumsal finansman üzerine odaklanacağım bir iş planı ile yola çıkıyoruz.

ekran-goruntusu-2023-11-29-163228.png

Bununla birlikte, danışanlarımızın stratejik ve finansal iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için Danista Stratejik İletişim adı altında yeni bir yapı oluşturduk. Başkanlığını üstlendiğim bu yeni şirketimiz ile kamu ve medyada edindiğim iletişim ve ekonomik araştırmalar deneyimini ortaklarımızın birikimleriyle zenginleştirecek ve şirketlerle paylaşma imkanı bulacağız.
Büyük heyecanla başladığım yeni yolumda, hepinize bir kez daha merhaba diyorum…"

ekran-goruntusu-2023-11-29-163056.png

GİZEM UZUNER KİMDİR?

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu olan Gizem Uzuner, lisans eğitiminin bir kısmını Sofya’da MT&M College’da okudu.

Yüksek lisansını ise Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Financial Economics bölümünde tamamladı.

ekran-goruntusu-2023-11-29-163257.png

Lisans eğitimi esnasında ABD ve Yunanistan'da çeşitli şirketlerin finans departmanlarında çalıştı.

Türkiye’de ise Gedik Yatırım Holding Kaldıraçlı İşlemler Departmanı'nda ve Destek Menkul Değerler'de araştırma bölümünde görev aldı.

ekran-goruntusu-2023-11-29-163223.png

Sermaye Piyasası Kurulu'nun yetkilendirmesiyle Türev Araçlar ve İleri Düzey lisanslarına sahip.

2015'de kadrosuna dahil olduğu Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak kariyerine devam etti.

2022 yılında Merkez Bankası İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.