Halka arzla gündeme gelen holding, kahve işine giriyor!

Halka arzla gündeme gelen holding, kahve işine giriyor!

Gündemine halka arzı alan o holding, kahve sektörüne adım atıyor.

Halka arzı gündemine alan Efor Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, kahve sektörüne gireceklerini söyledi. 

Ekonomist.com.tr'nin haberine göre cirosu 4,2 milyar TL’ye ulaşan Efor Holding, yeni alanlara adım atmaya hazırlanıyor. ‘Efor Coffee’ markasıyla kahve sektörüne gireceklerini söyleyen Akkuş, “Yeni yatırımlarımızın etkisiyle ciromuzda yüzde 35’lik büyüme bekliyoruz” diyor.

ekran-goruntusu-2024-02-23-222309.png

Temelleri 45 yıl önce Rize’de atılan Efor Holding, çay başta olmak üzere gübre, enerji ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Büyük zincirlere private label çay üretimiyle büyüyen grup, kendi markası ‘Efor’la da hedef büyütmüş durumda. 

HEDEFLERİNDE KAHVE SEKTÖRÜ VAR

Grubun lokomotif şirketi Efor Çay bugün 29 bin tonluk çay satışıyla Türkiye’nin toplam çay satışının yüzde 10,8’ini karşılıyor. Şirketin bu yılki planları arasında ise ‘Efor Coffee’ markasıyla kahve kategorisine girmek var.

ekran-goruntusu-2024-02-23-222335.png

CİROLARDA ARTIŞ BEKLENİYOR

Bunun için Tokat Erbaa’da yaklaşık 12 milyon dolarlık bir yatırımı devreye alacaklarını söyleyen Efor Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, “Geçen yıl 4,2 milyar TL’ye ulaşan ciromuzda bu yıl yeni yatırımların etkisiyle yüzde 35’lik artış bekliyoruz” diyor.