İslam Memiş gram altının 2000 lirayı göreceği tarihi açıkladı

İslam Memiş gram altının 2000 lirayı göreceği tarihi açıkladı

Altın ve piyasa uzmanı İslam Memiş'in gram altın için olay yaratacak yeni tahmini paylaştı. İşte İslam Memiş'in altın yorumu..

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, gram altın için geçtiğimiz günlerde "1650 lira olacak" tahmininde bulunmuştu.

Memiş, "Yılın ilk çeyreğinde 1280'li rakamlar, 1350'li rakamlar, yıllık bazda 1450'li rakamlar sürpriz olmayacaktır" ifadelerini kullanmıştı. Memiş bu tahminlerinde güncellemeye gitti.

Sadece gram altın fiyatlarında değil, tüm değerli varlıklarda artış yaşanacağını söyleyen İslam Memiş, gram altının rekor kıracağı tarihi de verdi. Ekonomist, elinde yatırımlık varlığı bulunanların kesinlikle çıkarmaması gerektiğine dikkat çekti.

Özellikle altın fiyatlarında yaşanacak yükselişin kademeli olarak artacağını vurgulayan İslam Memiş, gram altının önce 1450 TL seviyelerine kadar yükseleceğini dile getirdi.

Yıl sonuna kadar gram altının 2 bin lirayı göreceğini söyleyen ve altın fiyatlarının bu noktada kalmasının ancak seçime kadar mümkün olacağını vurgulayan İslam Memiş elinde yatırımlık varlığı olanların bu varlıklarını koruması yönünde tavsiyede bulundu.