İşte bankaların MTV taksit kampanyaları

İşte bankaların MTV taksit kampanyaları

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) birinci taksit ödemesi için tanınan süre yarın dolacak. Bankalar MTV ödemeleri için taksit kampanyalarını duyurdu. MTV ödemelerini kredi kartıyla 4 taksit olarak ödeyebiliyorsunuz.

Motosiklet, otomobil, kamyonet, kamyon, otobüs gibi araçlara sahip olanların her yıl ödedikleri Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemesi 1 Ocak 2023'te başlamıştı. Ödemeler yarın gün sonuna kadar yapılabilecek.sona ermesine kısa bir süre kaldı. Bankalar da kampanyalarını açıklamaya başladı.

Bankalar mobil uygulamaları ya da Gib.gov.tr üzerinden yapılan ödemelerde taksit sayılarını farklı belirleyebiliyor. Bazı bankalar 2 taksit yaparken bazıları 4 taksite kadar ödemeyi taksitlendirebiliyor.

Çalışılan bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı yada Gib.gov.tr üzerinden kolayca MTV ödemeleri gerçekleştirilebiliyor. Bankaya ya da vergi dairesine giderek uzun kuyruklar ve iş yükü oluşturmak yerine kredi kartıyla MTV ödemeleri yapılabiliyor.

MTV ödemelerinizi kredi kartınızın hesap kesim tarihi sonrası yapmanız halinde ödemeyi bir ay daha ötelemiş oluyorsunuz. Örnek vermek gerekirse hesap kesim tarihi 17/01/2023 olan kredi kartınızla 18/01/2023 tarihinde yaptığınız ödeme ile süre 1 ay daha uzamış oluyor

ZAMANI GEÇEN ÖDEMELER TAKSİTLENDİRİLMİYOR

Bankaların kampanya tarihleri dışında yapılan ödemeler cezaya giriyor ve taksit imkanından yararlanılamıyor. Bu nedenle belirtilen tarihler arasında ödeme yapılması menfaatinize olacaktır.

MTV ödemelerinde son gün geldi! İşte bankaların MTV kampanyaları - Resim: 6

İŞTE BANKALARIN MTV TAKSİT KAMPANYALARI

-Albakara Türk Worldcard ile yapılan MTV ödemeleri 3 taksit olacak.

-Denizbank İşletme Kart'la yapılacak MTV ödemeleri 3 taksit olarak gerçekleştirilebilecek.

-Garanti Bonus Card ile ÖDEME yapılması halinde 3 taksit, gib.gov.tr üzerinden GarantiPay ile ödemelerde ücretsiz 4 taksit imkanı sunulacak.

MTV ödemelerinde son gün geldi! İşte bankaların MTV kampanyaları - Resim: 7

-Halkbank Paraf Kart ile 1 Ocak-31 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak MTV ödemeleri 3 taksit olarak ödenebilecek.

-HSBC Advantage ile MTV ödemeleri 3 taksitte gerçekleştirilebilecek.

-ING Bank Mobil üzerinden MTV ödemeleri 4 taksit, gib.gov.tr üzerinden yapılan ödemeler 2 taksit olacak.

-1 Ocak - 5 Şubat 2023 tarihleri arasında MTV ödemesi İş Bankası Maximum Kart'la 300 lira ve üzeri ödemelerde4 taksit uygulanacak.

-QNB Finansbank CardFinans'la MTV ödemeleri 3 taksit olacak.

-Şekerbank Bonus kart ile ödemelerde MTV 2 taksit oluyor.

-TEB kartlarıyla MTV ödemeleri 3 taksit oluyor.

-Vakıfbank Worldcard ile 1-31 Ocak 2023 tarihleri arasında MTV ödemeleri faizsiz 3 taksit olarak ödenecek.

-Yapı Kredi World Card ile ödeme yapılması halinde 3 taksit, gib.gov.tr üzerinden World Pay QR ile ödeme yapılırsa 4 taksitte işlemler gerçekleştirilecek.

-Ziraat Bankası kartlarıyla ödemelerde 1 Ocak-8 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılan ödemelerde 4 taksit imkanından yararlanılacak.